Yükleniyor...

Celsius, Yıl Sonuna Kadar Yeterli Kaynağının Bulunduğunu Açıkladı

Celsius, operasyonlarını yıl sonuna kadar sürdürecek kaynağa sahip olduklarını açıkladı.

celsius

Celsius, operasyonlarını yıl sonuna kadar sürdürecek kaynağa sahip olduklarını açıkladı.

İflas eden kripto kredi platformu Celsius Network, yıl sonuna kadar faaliyetlerini devam ettirmek için yeterli kaynağa sahip olduğunu açıkladı.

Celsius, Yıl Sonuna Kadar Operasyonlarını Sürdürebilir

Kripto kredi platformu Celsius Network’ün CFO’su Chris Ferraro, iflas duruşmasına ifade verdi.

Celsius Network, yeniden yapılandırma sürecinde birlikte çalıştığı hukuk firması Kirkland & Ellis’in mahkeme dosyasına göre şirketin finansmanı ancak Ekim ayının sonuna kadar yetebilecek seviyedeydi. Ancak Ferraro duruşmada yaptığı açıklamada, Bitfinex’ten gelecek 61 milyon dolar ve madencilik cihazlarının vergilerinden elde edilecek 20 milyon dolarlık tasarruf geliriyle ek fon sağladığını açıkladı.

Ferraro, 2023 yılının başında Celsius’un nakit akışının tekrardan pozitif olmasını beklediğini söyledi.

Ferraro’nun açıklamasına göre Celsius, 29 Temmuz’da yaptığı son başvurudan beri nakit parasının 40 milyon dolarlık kısmını Teksas’taki madencilik sahasının inşasına ve maaşlarına harcadı. Federal mahkeme, Celsius’un işletme maliyetlerini ödeyebilmesi için Bitcoin madenciliğine devam etmesini onayladı. Şirket geçtiğimiz ay 8,7 milyon dolarlık Bitcoin çıkarsa da, şirketin operasyonel harcamaları bu kazancı geride bıraktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner