Yükleniyor...

CEX.io Alım-Satımlarda İşlem Ücreti Almaya Başlayacak

Kullanıcıların Bitcoin karşılığı Ghash satın alıp, Bitcoin mining yapabilmesine olanak sağlayan CEX.

Kullanıcıların Bitcoin karşılığı Ghash satın alıp, Bitcoin mining yapabilmesine olanak sağlayan CEX.io, bir süredir alım-satımlarda (BTC/GHS, LTC/BTC vb,) işlem ücreti talep etmiyordu. Bu özelliği ile kısa sürede alım-satım yaparak para kazanmak isteyen kullanıcıların uğrak noktası olan CEX.io, artık işlem ücreti uygulamasını yürürlüğe sokacağını açıkladı. Aynı zamanda CEX.io’da artık dolar ile Ghash kiralanabilecek.

İşlem ücretlerini iki hafta içerisinde yürürlüğe sokacak olan CEX.io, bu uygulama için 2 aşamalı bir yol izleyecek. İlk aşamada kullanıcılar işlemlerinde 0.2%’lik bir işlem ücreti ödeyecekler. Daha sonra ise 0.2-0.5% aralığında “esnek bir komisyon ücreti” oranı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Esnek komisyon ücreti” uygulaması ile, kullanıcıların önceki işlemleri gözetilerek, kullanıcıya özgü bir komisyon oranı oluşturulacak.

Şirket yöneticileri, işlem ücretlerinin pek çok kullanıcı tarafından negatif yönde karşılanacağını, fakat dolar ile alım desteğinin bu negatif yöndeki düşünceleri iyi yöne çevireceğini belirtti. Ayrıca şirket, scrypt mining donanımlarında güven verici bir yükseltme yapacaklarını belirtti.

Kaynak: Coindesk

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x