Yükleniyor...

CFPB Direktörü, Washington’un Kriptolara Takıntılı Olduğunu Söyledi

Tüketici Mali Koruma Bürosu (CFPB) Direktörü Rohit Chopra, Washington'un kripto para birimlerine takıntılı olduğunu dile getirdi.

CFPB Direktoru

Tüketici Mali Koruma Bürosu (CFPB) Direktörü Rohit Chopra, Washington’un kripto para birimlerine takıntılı olduğunu dile getirdi.

Chopra, stablecoin’leri, düzenleyicilerin finansal sistemin geri kalan kısmına yönelik riskleri izlemesini gerektirecek hızlı büyüyen bir alan olduğunu belirtti.

CFPB Direktörü, Stablecoin’lerden Söz Etti

CFPB Direktörü stabloecoin’ler için şu ifadeleri kullandı:

“Baskın bir ödeme sisteminin ya da mobil işletim sisteminin raylarını oluşturabilecek bir stablecoin, çok hızlı bir biçimde her alanda kullanılabilirlik yaratabilir”

Chopra’nın direktör sıfatıyla yer alacağı finansal düzenleyici kurumlardan oluşan Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, dijital varlıklardaki düzenleyici boşluklara ilişkin bir raporu değerlendirmek üzere yarın toplanacak. Kuruluş geçtiğimiz yıl stablecoin’lerin daha fazla takip edilmesi gereken bir alan olduğunu belirtmişti.

Ödeme hizmet sağlayıcılarının yer aldığı Elektronik İşlemler Birliği’nin yıllık Washington konferansında söz alan Chopra, stablecoin’ler ile ilgili bazı endişeleri dile getirdi. Bu endişeler, stablecoin’lerin hızlı bir biçimde benimsenmesi halinde küresel finansal istikrar üzerindeki etkilerini ele alıyordu.

Chopra, tüm bunlara rağmen hükümetin kripto para birimlerine karşı fazla takıntılı hale geldiğine inanıyor.

“Şu anda -bunu nazikçe söylüyorum- Washington’un kripto takıntısının tüm ödeme ekosistemini gerçekten düşünme pahasına geldiği bir zamanda yer alıyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner