Yükleniyor...

Bahreyn, Bitcoin ve Kripto Ödeme Yöntemlerini Onayladı

Bahreyn Merkez Bankası, Bitcoin (BTC) ile ödeme yapmak için EazyPay ve Binance ile yaptığı ortaklığı duyurdu.

Bahreyn Bitcoin ve Kripto Odemelerini Onayladi

Bahreyn Merkez Bankası, Bitcoin (BTC) ile ödeme yapmak için EazyPay ve Binance ile yaptığı ortaklığı duyurdu.

Kripto paralara sıcak bakan Bahreyn, kısa süre önce merkez bankalarının kullandığı finansal hizmetler aracılığıyla, Bitcoin ödeme yöntemini test etmeye başlamıştı. Banka, yaklaşık 5 bin adet POS ve çevrimiçi ödeme yöntemleriyle, kripto para ödemelerinin yapılabileceğini duyurdu.

Bahreyn Bitcoin Odeme Yontemi icin Ortakliklar Kurdu

Bahreyn, Bitcoin Ödeme Yöntemi için Ortaklıklar Kurdu

Bahreyn Merkez Bankası Başkanı Nayef Al-Alawi‘nin yaptığı açıklamaya göre, çevrimiçi ödeme platformu EazyPay’in, ülkede kripto para ve Bitcoin ödemelerini başlatması onaylandı.

Kripto para borsası Binance, bu fırsatı değerlendirerek EazyPay ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bahreyn’de, 5 binden fazla satış noktasının, ödeme yöntemi olarak kripto paraları kullanabilmesini sağladı.

Ülke genelinde bulunan, Lulu Hipermarket, Sharaf DG, Al Zain Jewelry ve Jasmis gibi büyük firmalar, yaklaşık 70 adetten fazla kripto parayı, Binance ve Eazys POS yardımıyla kabul edebilecek.

Kripto paraların geleceğinden mahrum kalmak istemeyen Bahreyn, Merkez Bankası aracılığıyla ilk adımlarını da atmış oldu. Daha önce insanlarda kripto paraların tanınırlığını sağlamak isteyen ülke, yaptığı çeşitli altyapı çalışmalarıyla zemin hazırlamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner