Yükleniyor...
Sponsored

CFTC, Digitex ve Şirketin CEO’suna Dava Açıyor

CFTC, kripto vadeli işlem borsası Digitex LLC ve CEO'su Adam Todd'a düzenleyiciye kaydolmadıkları ve token'ların fiyatını manipüle etmeye çalıştıkları gerekçesiyle dava açıyor.

cftc

CFTC, kripto vadeli işlem borsası Digitex LLC ve CEO’su Adam Todd’a düzenleyiciye kaydolmadıkları ve token’ların fiyatını manipüle etmeye çalıştıkları gerekçesiyle dava açıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Digitex Vadeli İşlemleri, yabancı ticaret kurumu tanımını karşılasa da Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) göre vadeli işlem komisyonu ticareti için herhangi bir kayıt talebinde bulunmadı. Ek olarak, şirketin müşterinizi tanıyın ve müşteri bilgi programı da dahil olmak üzere Banka Gizliliği Yasası gerekliliklerine uymadığın iddia edildi.

CFTC, Digitex’i Hedef Aldı

Düzenleyici, tüm bunlara ek olarak CEO Adam Todd’ın borsasının yerel token’ı DGTX’in fiyatını da manipüle etmeye çalıştığını iddia etti.

Düzenleyici, Todd’un DGTX fiyatını bireysel işlemlerden para kazanma amacıyla değil, token’ın değerini artırarak borsadaki varlıkları şişirme amacıyla yaptığını söyledi.

“Bu, Mahkeme tarafından sınırlandırılmadıkça, sanıkları şikayette süren eylem ve uygulamalara benzer şeyleri yapmaya devam etmesi muhtemeldir”

CFTX, Digitex ve Todd’un işlemlere devam etmesini yasaklayan bir mahkeme emri talebinde bulundu. Düzenleyici ayrıca, firmanın karlarını iade etmesini ve belirlenecek para cezalarını ödemesini istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x