Yükleniyor...

CFTC, Ooki DAO’nun Yasaları İhlal Ettiğini Söylüyor

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Ooki DAO'nun davaya yanıt vermemesi nedeniyle yasaları ihlal ettiğini söyledi.

CFTC Ooki DAOnun Yasalari Ihlal Ettigini Soyluyor

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Ooki DAO’nun davaya yanıt vermemesi nedeniyle yasaları ihlal ettiğini söyledi.

CFTC davayı, Ooki DAO‘nun komisyona kayıtlı olmaması nedeniyle başlattı. Komisyon, bZx DAO’nun (yeni ismi Ooki DAO) yeniden markalaşması da dahil olmak üzere token sahipleri tarafından alınan çeşitli yönetim kararlarını ortaya çıkarmaya çalışıyor. Bir süredir devam eden davada farklı kararlar alındı. Ancak, Ooki DAO’nun sessiz kalması CFTC’yi harekete geçirdi.

CFTC, Ooki DAO’nun Davaya Yanıt Vermemesinden Şikayetçi

ABD Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu (CFTC) federal bir yargıçtan, Ooki DAO‘nun devam eden bir davaya yanıt vermemesinin ardından federal emtia yasalarını ihlal ettiğine karar vermesini istiyor.

Geçen yıl Ooki DAO’ya kayıtsız bir kripto vadeli işlem ticaret tesisi işletmek ve müşterini tanı kontrollerini uygun şekilde yapmamak suçlamalarıyla dava açan CFTC, Çarşamba günü yaptığı bir başvuruda DAO’nun yanıt vermesi gereken tarihin gelip geçtiğini savundu ve mahkemenin gruba karşı temerrüt kararı vermesi gerektiğini söyledi.

“20 Aralık 2022’de Mahkeme, bu davadaki Şikayet ve Celpnamelerin Ooki DAO’ya tebliğini o tarih itibariyle tamamlanmış saymıştır” denildi. “Kural 12(a)(1)(A)(i) uyarınca, Ooki DAO’nun Şikâyete cevabını veya diğer yanıtlayıcı savunmasını 10 Ocak 2023 tarihinde veya öncesinde sunması gerekiyordu. … Ooki DAO, Celpnamede belirtildiği ve Kurallarda öngörüldüğü şekilde cevap vermemiş veya savunma yapmamıştır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner