Yükleniyor...

Star Atlas (ATLAS) Nedir? ATLAS Coin Grafik

Star Atlas (ATLAS), oyun metaverse’ünde yer alan çok oyunculu çevrimiçi bir oyundur.

star atlas

Star Atlas (ATLAS), oyun metaverse’ünde yer alan çok oyunculu çevrimiçi bir oyundur. ATLAS coin ise Star Atlas’ın Solana blokzincirinde geliştirilmiş yerel token’ıdır.

Star Atlas Nedir?

Star Atlas bir metaverse projesidir ve Solana ağının üzerine kurulmuştur. Solana sayesinde saniye başına işlem adedini destekleyebilecek çok güçlü bir ağa sahiptir. Böylece 1 saniyede 50 bin işlem gerçekleştirebilmektedir.

Star Atlas; CEO Michael Wagner, CRO Pablo Quiroga ve Operasyon Başkanı Deb Lucas tarafından kurulmuştur. Wagner, oyunu hayata geçirmeden önce bir risk sermayesi şirketi olan aynı zamanda Blokzincir odaklı ürünler üretmeye odaklanan Multichain Ventures şirketinin de hem kuruculuğunu hem de yöneticiliğini yapmaktaydı. Pablo Quiroga biyoteknoloji alanında çalışmıştır. Operasyon başkanı Deb Lucas ise finans temelli bir geçmişe sahiptir. 16 yıl Barclays Global Investors’da 7 yıl 4 ay ise Charles Schwab şirketinde yer almıştır. Ayrıca ekipte CPO görevinde yer alan Daniel Floyd ise daha önce bir oyun şirketi olan 1047 Games’te Sanat Direktörü olarak görev almış ve Multichain Ventures’da bir dönem CEO pozisyonunda çalışmıştır.

star atlas

Star Atlas Nasıl Çalışır?

Oyun, 2620 yılında geçmektedir ve oyunda teknoloji olarak Unreal Engine 5’in Nanite teknolojisini kullanılmaktadır. Bu sayede kullanıcıların sinema tadında gerçek zamanlı ortamlara sahip olunması sağlanmaktadır. Oyun içerisinde elde edilen NFT’ler (Non Fungible Token) oyun içerisinde bir ticarette kullanılarak gerçek dünya varlıklarına da etki etmektedir. Kurucular tamamen merkeziyetsiz bir anlayış üzerine oyunu inşa etmişlerdir. NFT’ler (Non Fungible Token) üzerinde de merkeziyetsizliği korumak için oyun içindeki varlıkların tüm haklarını oyuncuya ya da yatırımcıya vermektedir.

Star Atlas, farklı çeşitleri bir araya getiren sinema tadında bir oyun deneyimi sunmaktadır. Aynı zamanda, içerisindeki sahip olunan sanal varlıkları gerçek hayattaki para birimiyle değiştirilebilen sürükleyici bir metaverse oyun deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Metaverse alanında rakiplerini birçok alanda geride bırakarak onların önüne geçmeyi planlar. Şimdiye dek olan metaverse oyunlardan hiçbiri Star Atlas kadar farklı oynanış olasılığını bir araya getirmemiştir. Bazı oyunlar sanal varlıklar için diğer oyuncularla savaşma, bahis yaparak kazanma veya ittifaklar kurma seçeneği sunarken oyun bunların hepsini bir arada yapmayı hedeflemektedir. 

ATLAS Coin Nedir?

Star Atlas içerisinde iki adet token bulunmaktadır. Bunlar ATLAS ve POLIS token’dır. POLIS token’a sahip olanlar bir proje üzerinde oy hakkına sahip olurlar. Bu sayede oyun içi karar alma süreci de merkeziyetsizleşmiş olmaktadır. Böylelikle kullanıcıların ve yatırımcıların oyun üzerinde söz sahibi olmasına imkan verilmektedir.

Oyun oluşturulurken, gelecekte dolaşıma sunulacak token’ların yüzde 80’inin, kullanıcılar arasında performansı en yüksek olan oyunculara hediye edilmesi ve böylelikle oyuncuların gelir elde etmesi planlanmıştır. ATLAS’ın yüzde 20’si ortaklara dağıtılmıştır. Yüzde 45’i mining işlemlerini yapan madencilere ayrılırken yüzde 15’i de platformun geliştirilmesi için yatırım almak amacıyla kullanılacaktır.

Atlas Coin Amacı Nedir?

Atlas Coin projesinin amacı kullanıcıların çok hızlı ve güçlü işlemler gerçekleştirmelerini sağlamaktır. Bu özellik de token’ın Solana ağı tarafından desteklenmesinden gelir.

ATLAS sayesinde oyuncular çevrimiçi oynadıkları oyunlar neticesinde diğer oyuncularla sosyalleşebilmektedir. Bununla birlikte oyunlardaki görevleri yerine getiren oyuncular ATLAS token ödülü alırlar.

Ayrıca kullanıcıların, ATLAS token’ı stake ederek kazanç sağlama imkanları da bulunmaktadır.

ATLAS Coin Grafik

ATLAS Coin grafiği, ATLAS’ın değerinin zaman içinde nasıl değiştiğini gösteren bir grafiktir. Bu grafik genellikle zaman aralığı, fiyat, hacim ve diğer verileri içerebilir ve yatırımcıların ATLAS token’ın gelecekteki değerini tahmin etmelerine yardımcı olabilir.

Star Atlas Fiyat

Star Atlas güncel fiyatı yatırımcılar için oldukça önemli. Çünkü düşük fiyat alım fırsatı anlamına geliyor. Geçtiğimiz aylarda Star Atlas, Bahamalar merkezli kripto borsasının ani çöküşünden etkilenen şirketlerden biri oldu. CEO Michael Wagner’e göre, Star Atlas geliştirme stüdyosu ATMTA’nın FTX’te önemli miktarda nakti vardı. Öte yandan Wagner yaşanan olaya rağmen şirketin “güçlü bir bilançoya” sahip olduğuna dikkat çekti. Wagner, FTX yüzünden güven zedelenmesi yaşadığını belirtti. Ayrıca sonrasında, metaverse oyunu çalışanlarından ve kullanıcılarından özür diledi.

Star Atlas ATH’si Kaç?

Bir kripto paranın ATH’si onun bu zamana dek gördüğü en yüksek fiyat seviyesini gösterir. Dolayısı ile Star Atlas’ın ATH’si de tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi olacaktır.

Buna göre, Atlas coin en yüksek ATH seviyesi 4 Eylül 2021’de 0,267549 USD olarak kaydedilmiştir.

Star Atlas ATL’si Kaç?

Bir kripto para biriminin ATL’si onun bu zamana dek gördüğü en düşük fiyat seviyesine işaret eder. Yani Star Atlas ATL’si bu token’ın bugüne dek gördüğü en dip seviyeyi yansıtır. Bu veriler yatırımcılar açısından oldukça kritik rol oynar.

Atlas coin en düşük ATL seviyesi 22 Kasım 2022 tarihinde 0,002287094842 USD’dir.

ATLAS Coin Kaç Dolar?

Kripto paraların birçoğunun değeri dolar kuru baz alınarak hesaplanır. Dolayısı ile Atlas da dolar temelli token’lardan biridir. Kimi zaman en yüksek seviyeyi görürken kimi zaman dibe vurabilir. Demek ki alım satım yapmadan önce güncel fiyat takibini iyi yapmak gerekir.

star-atlas

Star Atlas (ATLAS)

0.002755 $

ATLAS Coin Kaç TL?

ATLAS’ın 24 saatlik işlem hacmi 871.972 USD’dir. Dolaşımda 11 milyar ATLAS coin arzı, toplamda ise 36.000.000.000.0 coin arzı bulunmaktadır.

Türk kripto yatırımcıları TL üzerinden işlem gerçekleştirmektedir. Dolayısı ile güncel fiyatın dolardan TL’ye çevrilmesi gerekir.

star-atlas

Star Atlas (ATLAS)

0.090447 TL

ATLAS Hangi Borsada?

Atlas token’ı listeleyen borsalardan alım satım yapılabilmektedir. Bazı kripto para birimleri zaman zaman borsalardan kaldırılabilir. Bunun yanı sıra yeniden listelenen kripto para birimleri de yer almaktadır. Dolayısı ile öncesinde borsa listesini kontrol etmek gerekir.

ATLAS Coin’in yer aldığı borsalar şu şekildedir:

  • Bitget
  • MEXC Global
  • Orca
  • XT.com
  • BingX
  • Bitrue

Atlas Coin Yorum

Kripto yorumları, kripto paralar ve blockchain teknolojisi hakkında yapılan yorumları ifade eder. Bu yorumlar, kripto paraların gelecekteki değerini, fiyat hareketlerini, teknolojik gelişmeleri veya düzenleyici yapılandırmaları hakkında bilgi içerebilir. Kripto yorumları, farklı kaynaklardan elde edilir ve farklı amaçlar için yapılabilir.

Örneğin, yatırımcılar ATLAS yorumlarını kullanarak Atlas coin’in gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışabilir, araştırmacılar ise Star Atlas’ın ve blockchain teknolojisinin etkilerini ve potansiyel kullanımlarını inceleyebilir.

Atlas coin yorumlarına bu token’ın yer aldığı borsalardan ve çeşitli forumlardan ulaşılabilmektedir. Bu token’la ilgili olumlu yorum yapan kullanıcıların yanı sıra olumsuz yorumda bulunan taraftarlar da vardır. Bu nedenle, kripto yatırımı yapmadan önce, kripto paralar hakkında dikkatli bir araştırma yapmanız ve sadece güvenilir kaynaklardan bilgi edinmeniz önerilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner