Yükleniyor...

CFTC ve SEC, Hedge Fonu Kripto Raporlama Alanında Değişiklik İstiyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), büyük hedge fon danışmanlarının kripto raporlama kurallarında değişiklik istiyor.

CFTC ve SEC Hedge Fonu Kripto Raporlama Alaninda Degisiklik Istiyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), büyük hedge fon danışmanlarının kripto raporlama kurallarında değişiklik istiyor.

Bu kuralları değiştirmek adına kurumlar ortak açıklamalarda bulundu.

CFTC ve SEC Raporlama Kurallarını Değiştirmek İstiyor

CFTC ve SEC ortaklaşa, SEC’e kayıtlı belirli yatırım danışmanlarının özel fonlara yönelik gizli bir raporlama formu olan Form PF’nin kurallarını değiştirmeyi teklif ediyor. Bu iki kurumun ortak isteği ise 500 milyon dolar üstü büyüklüğe sahip hedge fonların, kripto yatırımlarının için ayrı bir başlık açmaları gerektiği. Ek olarak yatırım danışmanlarının kripto kaynaklı risklerle ilgili daha detaylı bilgilendirme yapması da bu iki kurumun istekleri arasında.

İki kurum istenilen değişiklikler hakkında yaptıkları şöyle dedi:

“Teklifte yapılacak belirli olası değişikliklerin Form ADV’ye uygulanıp uygulanmayacağı da dahil olmak üzere, önerilen kurallar ve bir dizi alternatif hakkında yorum istiyoruz”

CFTC ve SEC’in ortaklaşa istediği Form PF değişikliklerinin, Finansal İstikrar Gözetim Kurulu’nun sistemik riski izleme kapasitesini geliştirmesi hedefleniyor. Ayrıca, SEC’in özel fon danışmanları üzerindeki denetimini ve yatırımcıların korunmasını sağlama çabalarını güçlendirmesi de hedefleniyor.  Form PF, bir veya birden fazla özel fon yönetiliyor veya son bir yıllık mali raporda şirket 150 milyon dolarlık özel fon bulundurduğunda doldurulması gereken bir formdur. Bu durumda şirketin yaptığı işlemlere göre SEC veya CTFC ya da her ikisine de kayıt yaptırması gerekebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner