Yükleniyor...

CFTC ve SEC, İflas Eden Three Arrows Capital’i İnceliyor

CFTC ve SEC, iflas ettiğini açıklayan hedge fonu Three Arrows Capital'i incelemeye başladı.

CFTC SEC

CFTC ve SEC, iflas ettiğini açıklayan hedge fonu Three Arrows Capital’i incelemeye başladı.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), iflas eden hedge fonu Three Arrows Capital’in yatırımcıları yanıltıp yanıltmadığını araştıyor.

CFTC ve SEC Devrede

Bloomberg’ün haberine göre CFTC ve SEC, Three Arrows Capital’in yatırımcıları bilançosu hakkında yanıltıp yanıltmadığını ve iki düzenleyici kuruma kaydolmayarak kuralları ihlal edip etmediğini araştırıyor.

Singapur merkezli şirket, Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunarak, kripto para piyasalarında yaşanan aşırı fiyat dalgalanmaları sebebiyle iflas ettiklerini açıklamıştı.

Hedge fonu, özellikle Mayıs ayında terraUSD stablecoin’inin çöküşünden kaynaklanan büyük kayıplar yaşadı. Haziran ayının sonunda Singapur Para Otoritesi (MAS), şirketi yanlış bilgiler verdiği gerekçesiyle uyardı.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, haberle ilgili yorum talebinde yanıt vermedi.

Three Arrows Capital’in kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies’in yeri ise şu anda bilinmiyor.

Kripto para şirketleri, düzenleyicilerin hedefinde yer almaya devam ediyor. Son olarak Teksas’ın menkul kıymetler düzenleyicisi, FTX US ve Sam Bankman-Fried’ın soruşturmaya başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner