Yükleniyor...

Chainalysis, Rusya’nın 2 Milyon Dolardan Fazla Kripto Bağışı Aldığını Söyledi

Chainalysis'e göre Rusya, kripto para birimi bağışlarından 2 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

rusya

Chainalysis’e göre Rusya, kripto para birimi bağışlarından 2 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

Chainalysis, bazı Rus yanlısı grupların, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı açmış olduğu savaşı finanse edebilmesi için kripto para olarak 2 milyon dolardan fazla para topladığını bildirdi.

Chainalysis’in raporuna göre, Ukrayna’nın Donbas bölgesindeki askerlere ekipman ve lojistik destek sağlanması için Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) Tether (USDT), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) cinsinden 2.2 milyon dolarlık bağış toplandı.

Kripto bağışlarının silah, insansız hava aracı, çelik yelek ve iletişim cihazı temin etmek için kullanıldığı ifade edildi.

Chainalysis, paramiliter grupların, silah satın almak için sosyal medyayı kullandığını ifade etti. Rusların bu yardım talebi, genellikle şifreli bir biçimde yapıldı.

İlk yardım çantaları ve tıbbi malzemeler de yine benzer bir biçimde temin ediliyor.

Chainalysis, yardımların nispeten küçük kaldığını belirtse de, Rus rublesinin değer kaybetmesi nedeniyle bu yardımların Rusya’nın etkinliğini önemli şekilde artırabileceğini belirtti.

Ukrayna’nın aldığı kripto para ve NFT yardımlarının toplam değeri ise 100 milyon doları geride bırakmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner