Yükleniyor...

Chainlink, Functions Adlı Geliştirici Platformunu Başlattı

Chainlink, Web3 uygulamalarını geleneksel bulut yazılımına bağlamayı amaçlayan Functions adlı yeni bir geliştirici platformunu piyasaya sürdü.

chainlink staking ve roadmap aciklamalarinin ardindan yuzde 13 yukseldi

Chainlink, Web3 uygulamalarını geleneksel bulut yazılımına bağlamayı amaçlayan Functions adlı yeni bir geliştirici platformunu piyasaya sürdü.

Kripto para sektöründeki birçok oyuncu Web3 sektöründe atılım yapmaya devam ediyor. Yeni gelişmelerden biri olarak Chanlink, Functions adlı geliştirici platformunu başlattığını duyurdu.

Chainlink’in geliştirdiği platform, altyapı gereksinimleri için Amazon Web Services (AWS) ve Meta ile entegrasyonlar içeriyor.

Chainlink, merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) geleneksel web uygulamalarına sorunsuz bir şekilde bağlanmasına yardımcı olmak için Chainlink Functions adlı yeni bir geliştirici platformunu piyasaya sürdü. Platform Ethereum Sepolia ve Polygon Mumbai test ağlarında beta olarak mevcut.

chainlink labs diem ctosunu ekibine katti 6

Chainlink’in oracle ağı, akıllı sözleşmelerin ve uygulamaların zincir dışı verileri güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde kullanmasını sağlamak için tasarlanmış şekilde. Dune Analytics’ten alınan verilere göre 650.000’den fazla aktif kullanıcıyla sektörde en yaygın kullanılan Oracle ağıdır.

Blokchain geliştiricilerinin ek bulut altyapısını yönetmek zorunda kalmadan dApp’lerini veya akıllı sözleşmelerini geleneksel teknoloji alanından herhangi bir uygulama programlama arayüzüne bağlamasına olanak tanıyor. Platform halihazırda Amazon Web Services, Meta ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli bulut sağlayıcılarıyla iş birliği içinde çalışıyor.

Chainlink’in baş ürün sorumlusu Kemal El Moujahid konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Chainlink Functions’ın piyasaya sürülmesiyle, Web3’ün benimsenmesindeki büyük bir engeli kaldırıyoruz ve geliştiricilerin akıllı sözleşmeleri, harika uygulamalar oluşturmak için ihtiyaç duydukları güçlü API’ler ve Web2 veri kaynaklarıyla birleştirmelerini her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner