Yükleniyor...

Chainlink’ten Ethereum PoS Geçişi Hakkında Açıklama

Ethereum'un (ETH) Proof of Stake'e geçiş aşamalarından Merge hızla yaklaşırken, kripto para sektöründeki büyük oyuncular bir sonraki adımlarını planlıyor.

Chainlink Merge Oncesi Ethereum Catallanmasini Desteklemeyecegini Duyurdu

Ethereum’un (ETH) Proof of Stake’e geçiş aşamalarından Merge hızla yaklaşırken, kripto para sektöründeki büyük oyuncular bir sonraki adımlarını planlıyor.

Bu oyunculardan biri olan Chainlink (LINK) ekibi, planlanan Merge için önerilerini ve adımlarını ayrıntılı şekilde açıklayan ekip, Proof of Work dahil olmak üzere ağın çatallı yapısını desteklemeyeceğini ancak güncellemeyi yakın takip ettiklerini açıkladı.

Firma yaptığı açıklamada:

Chainlink protokolü ve hizmetleri, Proof of Stake konsensüsü için Merge sırasında ve sonrasında Ethereum blok zincirinde çalışmaya devam edecek.  Proof of Work çatalları da dahil olmak üzere Ethereum blok zincirinin çatallanmış sürümlerinin Chainlink protokolü tarafından desteklenmeyeceğini belirtelim.

Blockchain ağları için Oracle hizmeti sunan Chainlink, Ethereum’un Merge gelişmeleri hızlandıkça yeni bir açıklamada bulundu. Ekip, geliştiricilerini ve dApp takımlarını “Merge’ü çevreleyen geçiş stratejilerinden emin değillerse” smart contractları ve operasyonları “öngörülemeyen hatalara karşı son kullanıcıyı korumak amacıyla” durdurulmasının daha sağlıklı olacağını söyledi.

Ayrıca bu uyarıyı yapma sebepleri olarak:

PoW çatalları da dahil olmak üzere çatallanmış Ethereum ağındaki dApp operasyonları hem uygulama hem de protokol düzeyinde çıkabilecek olası sorunlar ile beklenmedik şekilde çalışabilir. Bu durum kullanıcılar için risk artışına neden olabilir.

Ekip, Chainlink hizmetlerinin en güvenli düzeyde devam etmesi için Ethereum Merge’ünü yakın takip edeceklerinin sözünü verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner