Yükleniyor...

DOGE’un Kurucusundan Yükseliş Sinyali

Geçtiğimiz günlerde Twitter'da bir kullanıcı DOGE'un fiyatının yükselmesine sebep olacak şeyi açıkladı.

DOGEnin Kurucusu Neden Yukselecegini Acikladi

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da bir kullanıcı DOGE‘un fiyatının yükselmesine sebep olacak şeyi açıkladı.

Dogecoin (DOGE) hakkında sık sık Tweet atan Billy Markus, geçenlerde DOGE üzerine olan bir Twitter tartışmasına katıldı. Tokenin rakibi SHIB gibi DOGE’nin de yakılması bu tartışmada gündeme geldi. Böyle bir uygulamayı DOGE’a getirme konusu tartışıldı.Bu uygulama kullanıcılar tarafından reddedildi. Sonrasında bir kullanıcı DOGE’un kurucu ortağı Billy Markus’a DOGE’yi yakma konusunda kararın ne olduğunu doğrudan sordu ve Markus cevapladı.


DOGE, SHIB’i Takip Etmeyecek

DOGE’un kurucu ortağı Billy Markus, herkesin token yaktığını ama yine de DOGE’un “aya gittiğini” söyledi. Konu internette soru cevaplamaya gelince oldukça ironik ve hatta alaycı olduğu bilinen Markus, bu konuya da aynı tarzda cevap verdi. Görünüşe göre Billy Markus, DOGE’un SHIB örneğini takip etmeyeceğini ve projenin ekibi tarafından herhangi bir yakma mekanizmasının gündemde olmadığını söyledi.

DOGE’un Yakılmaya İhtiyacı Var Mı?

Shiba Inu örneğine bakarsak yakmanın yüksek enflasyon için her derde deva olduğunu söyleyemeyiz. Shibburn portalından alınan verilere bakarsak geçtiğimiz hafta boyunca toplam 750 milyon SHIB yakıldı. Bu yakma işlemi birkaç milyon dolar hacmine sahip token için saçma bir uygulama olacaktır.

Buna karşın, DOGE’un şu anki toplam sayısı 132.672 milyar iken, tüm SHIB’ler 550 trilyonun altında. Bu arada Dogecoin’in kapitalizasyonu, Shiba Inu’nun toplam değerinden neredeyse %50 daha yüksek olan Shiba Inu’dan (SHIB) 3 milyar dolar daha yüksek.Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner