Yükleniyor...

ChangeTip, Bitcoin’in Yayılmasında Etkin Rol Oynayabilir mi?

Daha önce sizlerle paylaştığımız ve sosyal medyaya Bitcoin kullanımı ile birlikte yeni bir soluk getiren ChangeTip; özellikle Reddit olmak üzere Twitter, Google+ ve YouTube üzerinden müthiş bir ilerleme kaydediyor.

changetip1

Daha önce sizlerle paylaştığımız ve sosyal medyaya Bitcoin kullanımı ile birlikte yeni bir soluk getiren ChangeTip; özellikle Reddit olmak üzere Twitter, Google+ ve YouTube üzerinden müthiş bir ilerleme kaydediyor.

ChangeTip’i Google Chrome üzerinden hızlı bir şekilde kullanmak için ise bir eklenti geliştirilmiş.

Geçtiğimiz gün Reddit Bitcoin sayfasında bir başlık açan “changetip”, uygulamanın ne kadar hızlı bir şekilde yayıldığını yüzleri güldüren bir açıklamayla belirtti.

reddit-changetip

Tipping uygulamasına fazla yüklenmeden dolayı ChangeTip botu yetersiz kaldı ve sistem bir süre kullanıma kapatıldı. Bu sırada gönderilen bahşişlerde karşılaşılan problemler de daha sonra çözüme kavuştu.

Bahşiş gönderdiğiniz kullanıcının ChangeTip hesabı olmasa bile, gönderilen kullanıcıya özel olarak bir hesap yaratılıyor ve bu kullanıcı kendisine gönderilen bahşişi kabul edebiliyor. Ek olarak web sayfanıza da “Tip Me” butonu koyarak bahşiş toplayabiliyorsunuz.

Peki ChangeTip Bitcoin’in Yayılmasında Ekin Rol Oynayabilir mi?

Yapılan bağışları daha iyi ulaştırabilmek için işlem hacimlerinde geliştirme yapan ChangeTip ekibi, bu uygulama ile büyük bir işe imza attı. Bu uygulama ilk bahşiş uygulaması olmasa da, Bitcoin’in mikroödemelerdeki avantajı ve hızı ile ChangeTip büyük bir avantaj sağlıyor. Facebook entegrasyonu tamamlandığında ise büyük bir kullanım hacmine erişecek olan ChangeTip, sosyal medyayadaki bu büyümesi ile Bitcoin’in yayılmasında da etkin rol sahibi olabilir.

ChangeTip’in Kullanımı Oldukça Basit

Twitter üzerinden sevdiğiniz bir içeriği favori listenize almak ya da Reddit’te bir yoruma oy vererek puanını artırmak o kişiye olan teşekkürünüzü tam olarak ifade etmenize yardımcı olmuyorsa, ChangeTip ile kullanıcılara çok kısa sürede bir bira parası, küçük bir çikolata parası, belki de çayına şeker bile atabilirsiniz. Nasıl bahşiş göndereceğinize dair bilgileri buradan hızlı bir şekilde öğrenebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda sosyal medya fenomenleri için de çalışma motivasyonlarını sağlamak için bir fayda sağlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner