Yükleniyor...

Changpeng Zhao, Binance ile İlgili Soruları Yanıtladı

Binance CEO'su Changpeng Zhao, borsanın son birkaç gündür yaşadığı para çekme aksaklıklarıyla ilgili sorulara yanıt verdi.

changpeng zhao

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın son birkaç gündür yaşadığı para çekme aksaklıklarıyla ilgili sorulara yanıt verdi.

CNBC’nin muhabirlerinin sorularını yanıtlayan CZ, şirketin ödeme gücü ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Changpeng Zhao, Aksaklıkla İlgili Konuştu

Binance, bu haftanın başında platformun yetersiz USDC rezervlerine sahip olması sebebiyle, stablecoin’in çekilmesi işlemlerini geçici olarak durdurdu. CZ, sorunun Paxos’un BUSD varlıklarını USDC’ye swap’lemek için kullandığı bir New York bankasıyla ilgili olduğunu söyledi.

“Dönüştürecek varlıklarımız var. Marj yok, kaldıraç yok, sadece bankaların açılmasına ihtiyacımız vardı. Bankalar kapalıyken para çekmeye çalıştığınızda bu bir işe yaramıyor”

CZ, Binance’in kimseye borcu olmadığını, risk sermayesi yatırımları olmadığını ve kredisinin bulunmadığını söyledi.

“Nakit varlıklarımızı çok basit bir biçimde yönetiyoruz”

CZ, kripto sektörünün çoğu geleneksel şirketten daha şeffaf olduğunu vurguladı.

Binance’in geçtiğimiz yıl FTX çıkışından elde ettiği 2,1 milyar doları geri ödeyip ödeyemeyeceği sorusuna yanıt veren CZ, “Mali açıdan güçlüyüz. Bırakalım avukatlar halletsin” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner