Yükleniyor...

Charles Hoskinson, Cardano’nun Ekosistem Büyümesinin Temel Unsurlarını Açıkladı

IOHK CEO'su Charles Hoskinson, ADA'yı "scam" olarak nitelendiren eleştirmenlere yanıt verirken Cardano'nun hiçbir sırrı olmadığını bir kez daha belirtti.

charles cardano

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, ADA’yı “scam” olarak nitelendiren eleştirmenlere yanıt verirken Cardano’nun hiçbir sırrı olmadığını bir kez daha belirtti. Kripto para birimleri ile ilgili endişeler, Terra ekosisteminin çöküşüne neden olan UST “ölüm sarmalının” ardından dile getirildi.

Cardano’nun ekosisteminin biraz eksik olduğuna dair endişeler yakın zamanda yeniden ortaya çıktı. ADA 19.41 milyar doların üzerinde bir değere sahipken, DeFi ekosisteminin toplam kilitli değeri (TVL) 137 milyon doların üzerinde (yönetim varlıklarını paylaştırmadan) ve eleştirmenler Terra’nın ekosisteminin zirvede 30 milyar doların üzerinde bir TVL’ye sahip olduğunu iddia ediyor.

Bu nedenle Charles Hoskinson, Cardano’nun ekosistem büyümesine katkıda bulunan kilit unsurlar olarak kabul edilebilecek şeyleri açıklıyor: “Yıllarca süren ilerleme, inşa etme ve devasa bir topluluk.”

Şu anda, Cardano üzerinde 937 proje inşa ediliyor. Cardano’da son zamanlarda 84 proje başlatılırken, NFT projelerinin sayısı 5.549’a ulaştı. IOHK tarafından paylaşılan son istatistiklere göre, bu hafta boyunca Github connect toplam 2.609 adet olurken, Cardano yerel tokenleri 4.7 milyona yükseldi.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Vasil Hard Fork’unun yolda olduğunu belirtti. Cardano ve akıllı sözleşme platformu Plutus, 29 Haziran’da yapılması planlanan Vasil Hard Fork’u ile önemli iyileştirmelerden geçecek. Bu amaçla, IOHK, test ağının Mayıs ayı sonuna kadar yayınlanabileceğini ima ediyor.

Yaklaşan Vasil güncellemesi dört farklı CIP sunacak: IOHK tarafından paylaşıldığı gibi CIP-31 (Referans Girişleri), CIP-32 (Satır İçi Veriler), CIP-33 (Referans Komut Dosyaları) ve CIP-40 (Teminat Çıkışları).

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner