Yükleniyor...

Chiliz (CHZ) Neden Yükseliyor? 31 Ekim 2022

Kripto para piyasası değerinin artmasının ardından gelen yükseliş ardından gelen ufak bir düşüşün ardından bugün yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken kripto paralardan biri de Chiliz (CHZ) oldu.

chz

Kripto para piyasası değerinin artmasının ardından gelen yükseliş ardından gelen ufak bir düşüşün ardından bugün yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken kripto paralardan biri de Chiliz (CHZ) oldu. Son 24 saatte ciddi yükseliş gösteren CHZ neden yükseliyor?

CHZ son 24 saat içinde CoinGecko verilerine göre yaklaşık yüzde 14 yükseliş kaydetti. Bu yükselişle beraber CHZ en çok yükselenler listesinde kendine yer edindi. Peki CHZ neden yükseliyor? CHZ’deki yükselişin sebebi ne? Gelin bu yazımızda beraber bulmaya çalışalım.

Chiliz (CHZ) Neden Yükseliyor?

2018’de Socios.com tarafından piyasaya çıkarılan Chiliz (CHZ) ERC-20 token’ı olup Ethereum ağında çalışır. Chiliz (CHZ) Blockchain kullanıcılarının eğlence ve spor kuruluşları ile onlarının izleyicileri arasında etkileşim kurmalarını, onlardan para kazanmalarına olanak sağlar. E-spor ve spor kulüpleri ile taraftarları arasında Blockchain ile bir köprü kurmayı hedeflyen Chiliz (CHZ) en iyi oyuncunun kim seçileceği, kulübe ait ürünlerin ve forma tasarımı gibi pek çok konuda taraftarların söz sahibi olmasına katkıda bulunur.

chz gunluk 1

CHZ’nin grafiğine baktığımız bir süredir düzeltmeli şekilde devam eden bir yükseliş görüyoruz. Chiliz yazı yazıldığı an itibariyle 0,19 dolardan işlem görüyor. Fibonacci verileri CHZ’de 0,22 ve 0,17 dolar desteği ve 0,22 dolar direncini bizlere gösteriyor. CHZ’deki fiyat seviyesi ise CHZ’nin güçlü direnci olan 0,22 dolar bandında hareketine devam ediyor.

CHZ’deki bu yükselişin sebebi olarak yaklaşan dünya kupası, yeni çıkan fan token’lar ve dünya kupası sebebiyle yatırımcılarıların artan ilgisi gösterilebilir. Ayrıca dün ChilizX platformunun bir güncelleme aldığının da belirtmemiz gerek.

Bunların yanı sıra CHZ en aktif NFT toplulukları içinde bugün itibariyle CryptoDep verilerine göre de 4. sırada yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner