Yükleniyor...

Chiliz’den Trabzonspor Taraftar Token’ı Geliyor

Trabzonspor'un Taraftar Token'i olacak ($TRA), taraftar ve ödül uygulaması platformu Socios.

trabzonspor taraftar token

Trabzonspor’un Taraftar Token’i olacak ($TRA), taraftar ve ödül uygulaması platformu Socios.com’da satışa sunulacak ve token 2020 yılının 3.çeyreğinde Chiliz.net’te piyasaya sürülecek.

Taraftarlar, Taraftar Token sayesinde hem kulüplerine katkıda bulunabiliyor hem de Socios.com’da düzenlenen özel etkinliklere katılıp, ödüller kazanabiliyorlar. $TRA’nın piyasaya sürülmesi ile birlikte, her sezonda taraftarlar Socios.com’da yer alan oylamaya katılabilecekler, bu şekilde kulüp yönetimine de doğrudan, yapılan oylamalar ile katkıda bulanabilecekler. Ayrıca $TRA sayesinde stadyumlara VIP olarak giriş sağlayabilecek ve futbolcular ile tanışma imkanı elde edebilecekler.

Diğer bir yandan, Trabzonspor uygulaması üzerinden birbirleri ile rekabet edebilecekler ve toplayacakları puanlar ile çok daha özel ödüllere sahip olabilecekler. İlerleyen zamanlarda da Socios.com üzerinden oyunlar oynayıp, birbirleri ile sohbet etme imkanını da bulacaklar.

Taraftar tokenler özellikle son zamanlarda oldukça popüler bir hal aldı. Socios.com üzerinden daha önce, Atlético de Madrid, Paris Saint- Germain, Juventus, AS Roma, Galatasaray, FC Barcelona ile birlikte e-spor cephesinden de kendi tokenleri çıkaran takımlar oldu. İlerleyen günlerde Socios.com üzerinden daha birçok kulüp ve markanın kendi tokenini çıkardığına şahit olacağız.

Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin, Trabzonspor Taraftar Token hakkında şunları söyledi:

” Trabzonspor olarak yapılan bu anlaşmadan oldukça memnun ve heyecanlıyız. Yapmış olduğumuz bu işbirliği ile birlikte, dünyanın her tarafından taraftarlarımız ile iletişime geçeceğiz ve desteklerini alacağız. Taraftarlarımız da artık kulüp kararlarımızda etkili olacak ve hoşnut olmadıkları kararları değiştirme gücüne sahip olacaklar. Yapılan bu anlaşma ile birlikte, ” Bize Her Yer Trabzon” sloganımız da daha çok anlam kazanmış oldu. Socios.com’un CEO’su Alexandre Dreyfus’a da göstermiş olduğu ilgi ve tutum için teşekkür ederim.”

Chiliz ve Socios.com’un Kurucusu ve CEO’su olan Alexandre Dreyfus ise, Türkiye’deki futbol tutkusunun inanılmaz olduğunu ve bu sebepten dolayı, Türkiye’nin kendileri için oldukça cazip bir pazar olduğunu belirtti.

İlk olarak Galatasaray ile başlayan ve daha sonra Trabzonspor’un dahil olduğu “Taraftar Token” uygulaması ile kulüp taraftarları birçok ayrıcalıklara sahip olabiliyorlar. Dijitalleşen dünyada oldukça sevindirici olan bu kararların, diğer kulüplerimiz tarafından da alınıp uygulanması, Türk futbolseverler için oldukça heyecan verici olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner