Yükleniyor...

CHP’li Vekilden Kripto Para Borsaları İçin Araştırma Komisyonu Kurulması Teklifi Geldi

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, TBMM'ye kural eksikliğinden kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesi adına kripto para borsalarını da inceleyecek bir araştırma komisyonu kurulması teklifini sundu.

chp nihat yesik kripto para borsalari

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, TBMM’ye kural eksikliğinden kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesi adına kripto para borsalarını da inceleyecek bir araştırma komisyonu kurulması teklifini sundu.

Vekil Yeşil, kripto para borsalarına olan ilginin büyüdüğünü, denetimsiz borsaların da mağduriyetler yarattığını dile getirerek TBMM Başkanlığı’na 31 milletvekili ile birlikte bir araştırma önergesi sundu. Yeşil’in konuyla alakalı yaptığı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Kripto para borsalarının Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde denetime tabi tutulmadığı, bu borsalardaki işlemlerin bilindik borsa işlemlerindeki gibi belirli kural ve prosedürlere dayandırılmadığı kuşkusuzdur. Dolayısıyla da son dönemde birçok mağduriyet oluştuğu kamuoyuna yansımış durumdadır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner