Yükleniyor...

Apple, Kripto Para Konusunda Deneyimli Bir Yönetici Arıyor

Apple'ın açmış olduğu yeni iş ilanı, şirketin kripto paralar ile ödeme hizmeti için çalışma yapmaya başladığı spekülasyonlarına neden oldu.

apple 1

Apple’ın açmış olduğu yeni iş ilanı, şirketin kripto paralar ile ödeme hizmeti için çalışma yapmaya başladığı spekülasyonlarına neden oldu.

Apple’ın yayınladığı iş ilanında “dijital cüzdanlar, BNPL, Hızlı Ödemeler, kripto para birimi gibi alternatif ödeme sağlayıcılarında veya bunlarla birlikte 5 yıldan fazla deneyime sahip” bir iş geliştirme yöneticisi aradığını duyurdu.

İş geliştirme pozisyonuna alınacak olan kişi, ödemelerden, cüzdanlardan ve ticaret ekibinde liderlik etmekten sorumlu olacak. Bununla birlikte alternatif ödeme sağlayıcılarında da ortaklıklara liderlik edecek. İlanda şu sözler yer alıyor:

“Bu pozisyon, ortakların araştırılması, ticari anlaşmaların müzakere edilmesi ve kapatılması ve yeni programların başlatılması da dahil olmak üzere iş geliştirmeden sorumlu olacaktır.”

Apple’ın açmış olduğu iş ilanında, kripto para birimleri ve dijital cüzdanlar vurgusu son derece dikkat çekici. Yeni işe alınacak olan yöneticinin Apple teknolojileri ile kripto paraların koordinasyonuna yardımcı olabileceği düşünülüyor. Hatırlanacağı gibi Apple, Apple Pay ile kripto ödemelerine aracılık etmeye başlamıştı. Geçtiğimiz aylarda da Winklevoss kardeşlerin sahibi olduğu Gemini, Apple Pay’e destek verdiklerini açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner