Yükleniyor...

Chromia (CHR) Nedir? Ne İşe Yarar?

Chromia (CHR), Ethereum platformunda çalışan bir kripto varlıktır

chromia

Chromia (CHR), Ethereum platformunda çalışan bir kripto varlıktır. Chromia platformu ise gerçek dünyaya uygulanabilir teknik çözümler oluşturmayı hedefliyor. Bu hedef dahilinde blockchain teknolojisini kullanan platform, “İlişkisel Blockchain” adını verdikleri bir sistem tasarlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkezi olmayan uygulamalar için yeni bir blockchain platformu olan Chromia mevcut platformların eksiklikleri ve yeni nesil dapp’lerin ölçeklendirilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Chromia, daha önce Chromapolis olarak adlandırılmıştır.

CoinGecko verilerine göre geçtiğimiz haftalarda en çok arananlar arasında yer alan Chromia, 0,44 dolardan işlem görmekte.

Ethereum gibi platformlar her türlü uygulamanın teoride uygulanmasına izin verirken, birçok sınırlamaları olduğunu pratikte düşünün: kötü kullanıcı deneyimi, yüksek ücretler, sinir bozucu geliştirici deneyimi, zayıf güvenlik. Bu, merkezi olmayan uygulamaların (DApps) genel kullanıma geçmesini engeller.

Chromia, bu sorunları doğru bir şekilde ele almak için, Blockchain mimarisi ve programlama modelinin, merkezi olmayan uygulamaların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeniden düşünülmesi gerektiğine inanıyor.

Chromia platformunun öncelikleri şunları içeriyor:

1. Dapp’lerin milyonlarca kullanıcıya ölçeklenmesine izin vermek.

2. Merkezi uygulamalarla eşitlik sağlamak için DApps kullanıcı deneyimini iyileştirmek.

3. Geliştiricilerin, bilinen paradigmaları kullanarak güvenli uygulamalar oluşturmalarına izin vermek.

Platform her türlü DApp için uygundur ve özellikle yüksek G/Ç kapasitesi gerektiren veya karmaşık veri kümelerinin yönetimini içeren durumlar için çok uygundur. Devasa çok oyunculu çevrimiçi oyunlar (MMOG’lar) böyle bir duruma örnektir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x