Yükleniyor...

Bilmeniz Gereken 7 Önemli NFT Trendi

2021'in ilk yarısında keskin bir düşüşe rağmen, NFT'ler aracılığıyla elde edilen 2,5 milyar dolarlık satışlarda dijital koleksiyon ürünleri bu pazarı yeniden canlandırmaya başladı.

nft

2021’in ilk yarısında keskin bir düşüşe rağmen, NFT’ler aracılığıyla elde edilen 2,5 milyar dolarlık satışlarda dijital koleksiyon ürünleri bu pazarı yeniden canlandırmaya başladı. Ethereum’un sürdürülebilirliği ve artan ücretler konusundaki endişeler, NFT’ler için artan hype’de bir duraklama yaratsa da, dijital pazar son birkaç hafta içinde toparlanmayı başardı.

Decrypt tarafından hazırlanan bir habere göre, NFT pazarı, özel kulüplere üyelikten başlayarak dijital mülkiyette bir dizi trend oluşturuyor.

NBA yıldızı Steph Curry, yüksek profilli ünlüler ve zengin yatırımcılar da dahil olmak üzere Bored Ape sanat koleksiyonunun bir parçasını satın almak için milyonlarca dolar harcıyor. Zengin yatırımcılar, profil fotoğrafı olarak Bored Ape ve CryptoPunk fotoğraflarını kullanarak satın aldıkları NFT’lerini Twitter’da bir statü rozetine dönüştürüyor.

Rapor, her ikisi de yakın zamanda bir NFT satın aldığını açıklayan Visa ve Budweiser dahil olmak üzere birçok büyük şirketin ellerini NFT pazarına uzattığını, şirketlerin, markalarını dijital koleksiyon ürünleriyle genişletmek için kullandıkları bildiriliyor.

NFT’ler ayrıca piyasaya yenilikçi bir bakış açısı getiriyor. Rapora göre, bir NFT’yi parçalara ayırmak, birden fazla kullanıcının dijital koleksiyonda bir hisse satın almasına ve böylece mülkiyeti paylaşmasına izin veriyor.

Bununla birlikte, mülkiyeti dağıtma süreci, kayıt dışı menkul kıymetlerin arzına benzer olarak gören ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan inceleme aldı. Mart ayında, SEC komisyon üyesi Hester Peirce, kripto varlık yatırımcılarını, parçalanmış NFT’ler de dahil olmak üzere kayıt dışı menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilecek projelere katılma konusunda dikkatli olmaları gerektiğini söyleyerek uyardı.

Decrypt’in haberi, şu anda izlenmesi gereken en iyi NFT projelerinin şunlar olduğunu söylüyor:

  • Bir kulübe üyelik (Fored Apes Yacht Club gibi)
  • OG NFT’ler (CryptoPunks gibi)
  • Nadir NFT’lere yatırım yapan büyük markalar (Visa gibi)
  • Fraksiyonelleştirilmiş NFT’ler
  • Blockchain destekli oyunlarda kullanılan NFT’ler (Ethereum destekli Axie Infinity ve Solana destekli Star Atlas gibi)
  • Üretken (veya algoritmik) sanat (örneğin Art Blocks)
  • Kolektif dünya inşası (ör. Loot)

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner