Yükleniyor...

Çin, Token Satışları Yoluyla Para Toplayanları Hapse Atabilmek İçin Ceza Kanunu’nda Değişikliğe Gitti

Çin, kripto yoluyla fon toplayanlara hapis cezası vermenin önünü açtı.

cin nft

Çin, kripto yoluyla fon toplayanlara hapis cezası vermenin önünü açtı. 

Çin, kripto üzerindeki baskısını genişletmeye devam ediyor. Ülke, Ceza Kanunu’nu sanal para birimi yoluyla halktan para toplamayı yasa dışı hale getirecek şekilde değiştirdi. Çin mahkemeleri artık, token satışlarıyla yoluyla halktan fon toplamaktan suçlu bulunanları hapse atabilecek. Değişiklik ise 1 Mart tarihinden itibaren geçerli olacak. Bu, Çin’in kripto varlıklara yönelik son baskısını temsil ediyor.

Aslında Çin, 2017’den bu yana kripto yoluyla fon toplamayı yasaklamış durumda. Ancak bu yeni değişiklik ile birlikte, Çin mahkemeleri artık resmi olarak suçlulara ceza verebilecek. Hapis süresi ise toplanan fona bağlı olarak üç yıldan on yıla kadar değişiyor. Toplanan fon, eğer yaklaşık 16.000 dolara karşılık 100.000 yuandan fazla ise “büyük” eğer yaklaşık 79.000 dolara karşılık gelen 500.000 yuandan fazla ise “çok büyük” olarak kabul edilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner