Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Çin Devlet Başkanı Dünya Liderlerini Dijital Para Birimlerini Desteklemeye Çağırıyor

Çin Devlet Başkanı Dünya Liderlerini Dijital Para Birimlerini Desteklemeye Çağırıyor

ABONE OL:google-news

Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı Xi Jinping, G20 ülkelerini merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) ortaya çıkışını desteklemeye çağırıyor.

Xi, uluslararası forumda yaptığı açılış konuşmasında, dünya liderlerini dijital para birimlerini destekleyen bir dizi standart ve ilke oluşturmaya çağırdı.

“Bu alandaki BM liderlik rolünü desteklemeli ve dijital ekonomiyi inşa etmek için açık, adil ve ayrım gözetmeyen bir ortamı teşvik etmek için birlikte çalışmalıyız.”

G20’nin ayrıca merkez bankası dijital para birimleri için standartları ve ilkeleri geliştirme konusunu doğru bir şekilde ele alması gerektiğini savunan Xi, kendi ülkesinde yanan dijital para meşalesini tüm dünyaya yaymayı amaçlıyor.

Çin, şu anda Yuan’ın dijital bir versiyonunu test ediyor. Bugüne kadar, 4 milyon ayrı işlemde yaklaşık 299 milyon dolar değerinde 2 milyar Yuan kullanıldı.

Xi Jinping’in Gündeminde Yapay Zeka da Var

Başkan Xi ayrıca, G20 ülkelerinden pandemiye hazırlıklı olma ve müdahaleyi iyileştirmelerini, iklim değişikliğiyle mücadele için uluslararası işbirliğini arttırmalarını ve sorumlu bir şekilde yapay zeka geliştirmek için birlikte çalışmaları talebinde bulundu.

19 ülkeyi ve Avrupa Birliği’ni temsil eden G20 liderleri, Suudi Arabistan başkanlığında salgın ve uluslararası finansal istikrarla ilgili konuları tartışmak için iki günlük sanal bir toplantı düzenledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakDailyhodl
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar