Yükleniyor...

Çin Devlet Başkanı Dünya Liderlerini Dijital Para Birimlerini Desteklemeye Çağırıyor

Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı Xi Jinping, G20 ülkelerini merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) ortaya çıkışını desteklemeye çağırıyor.

cin baskani dunya devletlerini kripto paraya destege cagiriyor

Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı Xi Jinping, G20 ülkelerini merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) ortaya çıkışını desteklemeye çağırıyor.

Xi, uluslararası forumda yaptığı açılış konuşmasında, dünya liderlerini dijital para birimlerini destekleyen bir dizi standart ve ilke oluşturmaya çağırdı.

“Bu alandaki BM liderlik rolünü desteklemeli ve dijital ekonomiyi inşa etmek için açık, adil ve ayrım gözetmeyen bir ortamı teşvik etmek için birlikte çalışmalıyız.”

G20’nin ayrıca merkez bankası dijital para birimleri için standartları ve ilkeleri geliştirme konusunu doğru bir şekilde ele alması gerektiğini savunan Xi, kendi ülkesinde yanan dijital para meşalesini tüm dünyaya yaymayı amaçlıyor.

Çin, şu anda Yuan’ın dijital bir versiyonunu test ediyor. Bugüne kadar, 4 milyon ayrı işlemde yaklaşık 299 milyon dolar değerinde 2 milyar Yuan kullanıldı.

Xi Jinping’in Gündeminde Yapay Zeka da Var

Başkan Xi ayrıca, G20 ülkelerinden pandemiye hazırlıklı olma ve müdahaleyi iyileştirmelerini, iklim değişikliğiyle mücadele için uluslararası işbirliğini arttırmalarını ve sorumlu bir şekilde yapay zeka geliştirmek için birlikte çalışmaları talebinde bulundu.

19 ülkeyi ve Avrupa Birliği’ni temsil eden G20 liderleri, Suudi Arabistan başkanlığında salgın ve uluslararası finansal istikrarla ilgili konuları tartışmak için iki günlük sanal bir toplantı düzenledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner