Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum'un (ETH) Yükselişini Analistler Nasıl Yorumluyor?

Ethereum’un (ETH) Yükselişini Analistler Nasıl Yorumluyor?

ABONE OL:google-news

Ethereum Fiyatı Olumlu İşaretler Gösteriyor

Geçtiğimiz hafta boyunca Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), ABD doları karşısında sırasıyla 18.000 dolar ve 500 doların üzerinde yükseliş ivmesi kazandı. ETH, 520 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkarak, 540 dolar ve 550 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görmeyi başardı.

Ethereum‘da hız kazanan parite sayesinde, 562 dolar seviyesine kadar yükselen ETH, yeni bir aylık zirve elde etti. En büyük altcoin için olumsuz yöndeki ilk temel destek seviyesi ise 532 dolar civarında yer alıyor.

Artan yönde ise 555-560 dolar bölgesi boğalar için önemli bir engel teşkil ediyor. 560 dolar direncinin üzerinde başarılı bir kırılma, yeni bir ralliyi başlatabilecek güçte. Böyle bir durum yaşanması durumda, popüler analistlere göre ETH fiyatı, 580 dolar ve 585 dolar seviyelerine kısa sürede yükselmesi muhtemel görünüyor.

Ethereum’da (ETH) Olumsuz Düzeltme Yaşanırsa Ne Olur?

Ethereum yükselişini 560 doların üzerine çıkaramazsa, en büyük altcoin’de bir düzeltme yaşanabilir. İlk büyük destek bölgesi ise 530 dolar civarında yer alıyor.

Daha fazla kayıp yaşanması durumunda ise ETH, 510 dolarlık destek bölgesine doğru düşüşe geçebilir. Aynı grafikte, boğaların güçlü bir tavır alması muhtemel olan 495 dolara yakın bölgede büyük bir yükseliş trendi çizgisi mevcut.

eth grafik 1

Teknik Göstergeler

4 saatlik MACD – ETH / USD için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş ivme kaybediyor.

4 saat RSI – ETH / USD için RSI, 80 seviyesinden daha düşük bir seviyede düzeliyor.

Ana Destek Seviyesi – 530 ABD doları

Ana Direnç Seviyesi: 560 Dolar

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakNewsbtc
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar