Yükleniyor...

Ethereum 2.0 Depozito Sözleşmesi Adım Adım Tamamlanıyor

Ethereum 2.

ethereum 2 0 ilerleme kaydediyor

Ethereum 2.0’ın Aralık ayında gerçekleşmesi beklenen lansmanına oldukça az bir süre kaldı. En büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum’un Ethereum 2.0 blockhain’de depozito sözleşmesine dahil olmak isteyen kullanıcılar şu anda 110 milyon dolar değerinde 200.000 ETH yatırdı.

Minimum ihtiyaç olan 524.000 ETH’nin bu şekilde neredeyse yarısı tamamlanmış oldu. Depozito sözleşmesi için ihtiyaç duyulan ETH miktarının önümüzdeki hafta tamamlanması bekleniyor.

Ethereum’da stake yapmak için ETH gönderen ilk yatırımcılar arasında 20.000 ETH ile IBC Grup Başkanı yer alıyor. Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin ise şu ana kadar 6.400 ETH gönderdi. Ethereum Vakfı ise şimdiye kadar herhangi bir ETH göndermedi.

Bununla birlikte en büyük altcoin Ethereum yazım itibari ile 540 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum 2.0 için depolanan ETH’ler iki yıl boyunca kilitli kalacağından dolayı, Ethereum’un ekonomisi üzerinde bazı değişikliklerin olması bekleniyor ancak bunun fiyat üzerinde ne gibi bir etkisi olacağı belirsizliğini koruyor.

Ethereum’da stake yapmak kazançlı gibi görünse de bazı dezavantajları da bulunuyor. İlk olarak minimum 32 ETH gibi nispeten yüksek kabul edilen minimum stake miktarı birçok yatırımcının gözünü korkutuyor.

Diğer bir yandan, stake ederken ne kadarlık bir kazanç sağlanacağına dair belirsizlik, birçok yatırımcının kendini geri çekmesine sebep oluyor ve Proof of Work (PoW) ile Proof of Stake (PoS) arasındaki geçiş, daha önce ulaşılmamış bir şeydir. Bu sebepten dolayı analistlere göre, bu nesneleri başka bir blokchain’e taşımak, küresel blockchain segmenti için zarar verici ve öngörülemeyen sonuçlara yol açacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner