Yükleniyor...

Çin, Dijital Yuan Benimsenmesini Artırmak İstiyor

Blockchain teknolojisine ayak uyduran ülkelerden birisi olan Çin, sanal para hediye etme özelliğini dijital yuan (CBDC) cüzdanına entegre edecek.

Cin Dijital Yuan Benimsenmesini Artirmak Istiyor

Blockchain teknolojisine ayak uyduran ülkelerden birisi olan Çin, sanal para hediye etme özelliğini dijital yuan (CBDC) cüzdanına entegre edecek.

Kripto para birimlerinden bağımsız olarak, blockchain ve Web3 çalışmaları küresel çapta yaygınlaşmaya başladı. Birçok ülke, gelişen yeni teknolojinin içerisinde yer almak için yoğun mesai harcıyor. Güney Kore, blockchain şehrinde yaptığı çalışmalar ile dikkatleri üzerine çeken ülkelerden birisi oldu. Diğer taraftan Çin, milyarlarca dolarlık hacme ulaşan dijital yuan için yeni bir özellik entegrasyonu sağlayacak.

Çin, Dijital Yuan Cüzdanına Para Hediye Etme Özelliğini Getirecek

Çin, dijital merkez bankası para birimi (CBDC) dijital yuan (e-CNY) için yoğun mesai harcıyor.

Ülkedeki dijital yuan işlemleri, 10 Ekim tarihinde 14 milyar dolarlık bir hacme ulaşmayı başardı. 2021 yılının sonlarında 12 milyar dolar olarak açıklanan bu hacim seviyesi, bu yıl yüzde 14’lük bir artış göstermiş oldu.

e-CNY cüzdan uygulaması, yeni kullanıcıları çekmek ve CBDC benimsenmesini artırmak için yeni bir özellikle tanıştırıldı. Bu özellik, kırmızı paketler ismiyle oluşturulan hediyelerin dijital bir versiyonunu ortaya çıkardı. Çin Yeni Yılı‘nın yaklaştığı günlerde, insanlar birbirlerine kırmızı paket hediye ediyor. Bu paket ile birlikte, para hediye edilebiliyor.

Çin, bu geleneksel hediyeleşme sistemini e-CNY cüzdanına getirdi. Ülke yönetimi, yeni yılda daha fazla CBDC kullanımını amaçlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner