Yükleniyor...

Defrost Finance, Rug Pull İddialarını Yanıtladı

Defrost Finance, geçtiğimiz günlerde yaşanan hack olayının rug pull ile ilişkilendirilmesine yanıt verdi.

Defrost Finance Rug Pull Iddialarini Yanitladi

Defrost Finance, geçtiğimiz günlerde yaşanan hack olayının rug pull ile ilişkilendirilmesine yanıt verdi.

Avalanche ekosisteminde yer alan Defrost Finance, her iki versiyonunun da (Defrost V1 ve Defrost V2) bir hack olayı nedeniyle araştırıldığını duyurdu. Blockchain güvenlik firması Peckshield, topluluk tarafından alınan bilgilere atıfta bulunarak, yaşanan saldırının 12 milyon doları bulan bir “rug pull” olabileceğini söyledi. Bugün bir başka güvenlik şirketi olan Certik de protokolün ekip üyeleriyle iletişime geçemedeğini belirterek, Defrost saldırısını bir rug pull olarak niteleyen bir grafik yayımladı. Tüm bunların üzerinde Defrost, kullanıcılarını soyduğu iddialarını reddetti.

Defrost Finance’den Rug Pull İddialarına Yanıt

Defrost Finance, rug pull yöntemiyle kullanıcılarını soyduğu iddiaları hakkında bir açıklama yaptı.

Defrost Finance’in arkasındaki ekip suçlamalarla ilgili sessizliğini bozarak şunları söyledi:

“Ekibin kullanıcıları zorladığı yönündeki suçlamaları reddediyoruz. Her ne kadar bu olay halk arasında şüphe uyandırsa da, ele geçirilen bir anahtar, bir rug pull olayına eşit değildir.”

Defrost, olaya karıştığını reddetmek için iki temel argüman öne sürdü: ilk olarak, eğer bir halıyı çekmeyi planlamış olsalardı, bunu aylar önce toplam kilitli değeri (TVL) 200 milyon dolara yaklaştığında yapacaklarını söyledi. İkinci olarak ise eğer failler kendileri olsalardı uzun zaman önce kaçmış olacaklarını, ancak bunu yapmadıklarını savundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner