Yükleniyor...

Çin’in Google’ı Baidu Kendi Blockchain Platformunu Kurdu

Çin’in Google’ı olarak gösterilen ve ülkenin en büyük arama moturu olan Baidu, kendi Blockchain platformunu kurdu.

Baidu Superchain

Çin’in Google’ı olarak gösterilen ve ülkenin en büyük arama moturu olan Baidu, kendi Blockchain platformunu kurdu. Baidu’nun Blockchain platformu Superchain olarak adlandırılıyor. Geliştiriciler başta olmak üzere, orta ve ufak çaptaki işletmelere destek vermeyi hedefleyen açık kaynak kodlu platformun kripto para sektörü için çok büyük bir gelişmeye aracılık edebileceği ifade ediliyor.

Baidu, kripto para ve Blockchain sektörüne ilk olarak Eylül 2018’de giriş yapmış ve bir Blockchain white paper’ı oluşturarak bu alanda çok büyük hedefler koymuştu. Ancak Superchain’in son haline bakıldığında Baidu’nun hedeflerini hayata geçirme konusunda tutarlı davrandığı ve projeyi gerçekçi bir şekilde ölçeklediği görülüyor. Superchain’in çıkış noktası, uygun maliyet ve kripto para sektörüne girmenin önündeki engelleri en aza indirmek.

Öte yandan bir süredir Baidu’nun hisselerinin düşüş trendinde olduğu biliniyor. 2010 yılında Çin’den ayrılan Google ise yavaş yavaş ülkeye geri dönebilmek için planlar ve çalışmalar yapıyor. Google’ın bu çabası Baidu’nun Blockchain gibi farklı alanlara yönelerek iş alanlarını çeşitlendirme çalışmaları yapmasına yol açıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner