Yükleniyor...

Çin Halk Bankası: Kripto Paralar Fiat Para Birimlerine Denk Değil

Çin Halk Bankası'nın yayınladığı Finansal İstikrar Raporu'nda geçtiğimiz yıl ilk kez krize neden olan ve giderek sayısı artan gizlenmiş ICO'lara dikkat çekiliyor.

in Kripto para Fiat Para

Çin Halk Bankası’nın yayınladığı Finansal İstikrar Raporu’nda geçtiğimiz yıl ilk kez krize neden olan ve giderek sayısı artan gizlenmiş ICO’lara dikkat çekiliyor. Banka, AirDrop’ların gizlenmiş ICO’lar olduğunu savunuyor.

Halk Bankası’nın raporunda AirDrop’lar ve ICO’larla ilgili uygulanması gereken politikalara değinilirken kripto paraların yasal statüsüyle ilgili de önemli bilgiler veriliyor.

Raporda aynı zamanda devlet destekli kripto paraların nihai ihracı için düzenleyici bir temel oluşturulmasının hedeflendiği görülüyor. Banka, devlet tarafından verilmeyen kripto varlıkların fiat para birimlerine eşdeğer yasal statüye sahip olmadığına vurgu yapıyor. Çin Halk Bankası, kripto para piyasalarını düzenli ve daha temiz bir statüye oturtma çabasını dört ana politika hedefinde uygulamak istiyor.

Resmi istatistiklere göre, 18 Temmuz 2017’den önce Çin’de 65 ICO tamamlandı, ancak yalnızca beşi o yılın başından önce gerçekleştirildi. Token satışlarına yaklaşık 105.000 kişinin katılım sağladığına inanılıyorken, toplamda yaklaşık 2.6 milyar yuan (375,6 milyon dolar) üretildi. Ortaya çıkan toplam miktarın aynı dönemde ICO’lar aracılığıyla toplanan küresel toplamın yüzde 20’sinden fazlasını oluşturduğu tahmin ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner