Yükleniyor...

Çin Kripto Para Madencilik Çiftliklerinin Operasyonlarını Durdurdu!

Çin'in Xinjiang ve Guizhou eyaletlerindeki kripto para madencilik çiftliklerinin operasyonları durduruldu.

in Kripto Para Madencilik Çiftlikleri

Çin’in Xinjiang ve Guizhou eyaletlerindeki kripto para madencilik çiftliklerinin operasyonları durduruldu. Çin hükümetinin madencilik çiftliklerini çok sıkı vergi incelemelerinden geçirmek için böyle bir adım attığı belirtiliyor.

Kaynaklar, madencilik çiftliklerinin 5 Kasım’da kapatıldığını söylüyor. Sonuç olarak çiftliklerin günlük 1 milyon yuan (yaklaşık 143.700 dolar) kaybı söz konusu. Vergi incelemeleri sırasında maden şirketlerinin vergi bilgileri, fonları ve müşteri bilgileri inceleniyor. İncelemelerin büyük bir titizlikle yapıldığı aktarılıyor.

Madencilik Çiftliklerinin Anlaşma İmzalaması Gerekiyor

Vergi incelemeleri tamamlanmış durumda, ancak madencilik çiftliklerine verilen elektrik henüz aktif değil. Kaynaklardan edinilen bilgilere göre, çiftliklerin işletme ruhsatları, son teknoloji güç kaynağı prosedürleri ve çalışanların sosyal güvenlik bilgileri dahil olmak üzere belirli konulardaki incelemeler resmi olarak tamamlanmış durumda.

Madencilik çiftliklerinin Çin’in Kamu Güvenliği Departmanı tarafından zorunlu hale getirilen “şirketin ticari gerçek ismi sistemi için daha yüksek standartlar” uygulayacağına dair bir anlaşma imzalamaları gerekiyor. İncelemeler sırasında bu anlaşmaların imzalanması sağlandı. Madencilik çiftlikleri ayrıca belirlenen kurallara uymayan herhangi bir müşteriye hizmet vermemeyi de kabul ettiler.

Faaliyetlerin Durdurulması Bitmain’i Etkiledi mi?

Operasyonların durdurulmasının Bitmain’i nasıl etkilediği şimdilik belirsiz. Dünyanın en değerli kripto para şirketi olan Bitmain, rakiplerine karşı pazardaki hakimiyetini korumak için önemli hamleler yapıyor.

Eylül 2018’de Bitmain, Hong Kong’da halka arz için 3 milyar dolara kadar potansiyel bir değerleme ile başvuruda bulundu. Bitmain -10 milyar dolar değerinde- 2018 yılı sonuna kadar 10 milyar dolarlık gelir elde etme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

700 Milyon Dolarlık Bitcoin Madencilik Çiftliği İnşa Ediliyor

Bu arada kripto madencilik şirketi Coinmint, 435 megawatt’lık bir kapasiteye sahip Upstate New York’ta dünyanın en büyük bitcoin madencilik merkezini inşa etmek için 700 milyon dolara kadar yatırım yapmayı planlıyor.

Coinmint, Massena New York’ta 1300 dönümlük bir Alcoa alüminyum eritme tesisini madencilik çiftliğine dönüştürmek için şimdiye kadar 50 milyon dolar yatırım yaptı. Yeni kripto madencilik çiftliğinin tahmini 150 kişiyi istihdam etmesi öngörülüyor ve Haziran 2019’a kadar tamamen faaliyete geçmesi bekleniyor.

Madencilik çiftliğinin kurulacağı eski Alcoa fabrikası 2014 yılında kapandı, ancak Coinmint fabrikayı 10 yıl süre ile kiraladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner