Yükleniyor...

Dijital Banka Revolut’un Müşteri Sayısı 3 Milyonu Geçti

İngiltere merkezli startup Revolut müşteri portföyünün üç milyonu aştığını açıkladı.

Revolut

İngiltere merkezli startup Revolut müşteri portföyünün üç milyonu aştığını açıkladı. Geleneksel bankacılık sektörüne hızla uygulanabilir bir alternatif haline gelen fintech platformu, 2015 yılında kuruldu. Her geçen gün artan sayıda fiat para ve kripto para için ödeme ve borsa hizmeti sunuluyor.

Fintech Startup için Şüpheleri Ortadan Kaldırıyor

Şirket, Twitter hesabından açıklama yaparak müşteri sayısının 3 milyonu geçmesini kutladı: “Üç yıl önce bankalar ve yatırımcılar bize güldü. Bugün, üç milyon müşteriye ulaştık ve artık kimse gülmüyor. Teşekkür ederiz!” Açıklama, Revolut’un önde gelen dijital paralar için destek sunan yeni banka kartını duyurmasından yaklaşık üç ay sonra geldi.

Revolut Metal Kart

Revolut Metal adındaki banka kartı platformun üstün hizmetini temsil ediyor. Aylık 13,99 Euro gibi aylık bir ücret karşılığında kullanıcılar ücretsiz İngiltere cari hesabı ve 24 fiat para biriminde sınırsız döviz kuru ile Euro karşılığında bir IBAN hesabı alabiliyorlar.

Yeni kart aynı zamanda beş kripto paraya (Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Core (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP)) ve aynı zamanda bankalar arası döviz kuru dönüşümü ile 150’den fazla fiat para biriminde harcama yapabilme özelliğine sahip. Temassız Revolut Metal kartı, aylık 600 Euro’ya kadar ücretsiz ATM çekim limiti ile birlikte geliyor.

Dijital varlıkları destekleyen ve Mastercard’ın kabul edildiği her yerde kullanılabilen özel kartın lansmanı muhtemelen Revolut’un müşteri tabanının genişletilmesinde önemli bir rol oynadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner