Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Çin, Kripto Para Sıralamasını Güncelledi! Bitcoin 3 Sıra Birden Yükseldi!

Çin, Kripto Para Sıralamasını Güncelledi! Bitcoin 3 Sıra Birden Yükseldi!

ABONE OL:google-news

Çin, 23 Mayıs’ta iki ayda bir sunduğu kripto para sıralamasını güncelledi. Kripto paraları teknoloji, uygulama ve yenilik olmak üzere üç ana faktörü ele alarak değerlendirerek sırlayan Çin, EOS’u listenin en üst sırasında tutarken, Bitcoin’in sıralamasını üç sıra birden yükseltti.

Hükümet destekli endekste, EOS’u TRON, Ethereum, Steem ve Ontology takip ediyor. Piyasasının en değerli kripto para birimi olmasına rağmen Bitcoin, listede 12. sırada yer alıyor. Öncü kripto para birimi yenilik kriterinden iyi puan alırken, temel teknoloji puanında EOS’un gerisinde kalıyor.

Kripto para sıralaması, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ile işbirliği içinde olan Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi tarafından yapılıyor. Bu Çin tarafından sunulan 12. kripto para değerlendirme endeksi ve endeks her iki ayda bir güncelleniyor.

EOS, geçtiğimiz yılın Haziran ayından bu yana listenin en üst sırasında yer alıyor. TRON ise Şubat ayından bu yana ikinci sırada kalmayı başardı.

Çin Kripto Para Sıralaması

Çin hükümeti kripto para borsalarını yasaklayarak kriptoya alenen bir savaş başlatmış olsa da Çinli şirketler Blockchain’e büyük ilgi duyuyor. Geçen hafta e-ticaret devi Alibaba, Blockchain’i fikri mülkiyet sistemlerine entegre etme planı yaptığını açıkladı. Çin’in e-ticaret sitesi JD.com 200’den fazla Blockchain patenti için başvuruda bulunarak teknolojiye olan ilgisinin büyüklüğünü açıkça ortaya koymuş oldu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar