Yükleniyor...

Çin, Kripto Para Sıralamasını Güncelledi! Bitcoin 3 Sıra Birden Yükseldi!

Çin, 23 Mayıs'ta iki ayda bir sunduğu kripto para sıralamasını güncelledi.

Çin Kripto Para Sıralaması

Çin, 23 Mayıs’ta iki ayda bir sunduğu kripto para sıralamasını güncelledi. Kripto paraları teknoloji, uygulama ve yenilik olmak üzere üç ana faktörü ele alarak değerlendirerek sırlayan Çin, EOS’u listenin en üst sırasında tutarken, Bitcoin’in sıralamasını üç sıra birden yükseltti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hükümet destekli endekste, EOS’u TRON, Ethereum, Steem ve Ontology takip ediyor. Piyasasının en değerli kripto para birimi olmasına rağmen Bitcoin, listede 12. sırada yer alıyor. Öncü kripto para birimi yenilik kriterinden iyi puan alırken, temel teknoloji puanında EOS’un gerisinde kalıyor.

Kripto para sıralaması, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ile işbirliği içinde olan Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi tarafından yapılıyor. Bu Çin tarafından sunulan 12. kripto para değerlendirme endeksi ve endeks her iki ayda bir güncelleniyor.

EOS, geçtiğimiz yılın Haziran ayından bu yana listenin en üst sırasında yer alıyor. TRON ise Şubat ayından bu yana ikinci sırada kalmayı başardı.

Çin Kripto Para Sıralaması

Çin hükümeti kripto para borsalarını yasaklayarak kriptoya alenen bir savaş başlatmış olsa da Çinli şirketler Blockchain’e büyük ilgi duyuyor. Geçen hafta e-ticaret devi Alibaba, Blockchain’i fikri mülkiyet sistemlerine entegre etme planı yaptığını açıkladı. Çin’in e-ticaret sitesi JD.com 200’den fazla Blockchain patenti için başvuruda bulunarak teknolojiye olan ilgisinin büyüklüğünü açıkça ortaya koymuş oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x