Yükleniyor...

Teknik Analiz Uzmanı Ahmet Mergen: İşler İyi Giderse Bitcoin’de Hedef 14.500 Dolar

Türkiye'de teknik analizi en iyi bilen isimlerden stratejist Ahmet Mergen, Ekotürk'ün 2.

Ahmet Mergen Bitcoin

Türkiye’de teknik analizi en iyi bilen isimlerden stratejist Ahmet Mergen, Ekotürk’ün 2. Yarı programında Bitcoin fiyatının analizini yaptı.

Bitcoin grafiğindeki çanakları ele alarak analiz yapan Mergen, her üst noktada bir satıcıyla karşılaşılabileceğini hatırlatarak yatırımcıları ve trader’ları giriş yapacakları noktaları seçerken dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Güncel görünümde hareketli ortalamanın dibi yakaladığını, aşağı bırakmadığını söyleyen Mergen, ilk hedefin 10.000 dolar olduğunu dile getirdi. Bitcoin’deki eğiliminin yukarı yönlü olduğu üzerinde duran Mergen, işlerin iyi gitmesi durumunda fiyatın 14.500 dolara kadar yükselebileceğini söyledi.

Son 24 saatte değerini yüzde 9’dan fazla artıran Bitcoin, haberi hazırladığımız sırada 8.787,39 dolardan el değiştiriyordu. 272.7 milyar doları gören toplam piyasa değerinde Bitcoin hakimiyeti ise yüzde 57,1 düzeyinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner