Yükleniyor...

Microsoft, Ofis Yazılımı Excel’e Bitcoin’i Ekledi

Öncü kripto para birimi Bitcoin, Microsoft'un ofis programı Excel'e eklendi.

Microsoft Excel Bitcoin

Öncü kripto para birimi Bitcoin, Microsoft’un ofis programı Excel’e eklendi. Elektronik tablo oluşturma yazılımının kullanıcıları yakında Bitcoin’i finansal verileri kaydederken bir para birimi olarak kullanabilecekler.

Hareket, dev teknoloji firmasının Bitcoin’i sıradan bir dijital para biriminden fazlası olarak gördüğünün bir işareti. İlginç bir şekilde, muhtemelen bir Microsoft Office güncellemesinin bir parçası olarak sunulacak olan Bitcoin sembolü dışında diğer hiçbir kripto para biriminin sembolü bulunmuyor.

Bir Reddit kullanıcısına göre, gelecekte Bitcoin, Microsoft Excel’de desteklenen bir para birimi olarak kullanılabilecek. Konunun Reddit’te dillendirilmesinin ardından konuyla ilgili olarak Twitter’da bir görsel paylaşıldı. Bitcoin sembolü paylaşılan görselde görülebilir:

Ne yazık ki, Excel’de sunulan yeni para birimi seçeneğiyle ilgili çok az bilgi bulunuyor. Özelliğin tüm kullanıcılar için ofis programına ne zaman ekleneceği, Microsoft Office sürümlerinin tamamına eklenip eklenmeyeceği veya ekran görüntüsünün gerçeği yansıtıp yansıtmadığını henüz bilmiyoruz.

Bununla birlikte, Twitter ya da Reddit’teki hiç kimse bahsi geçen ekran görüntüsünün sahte olduğuna dair herhangi bir görüş bildirmedi.

Programlarından birine Bitcoin’i eklemek Microsoft’un yıllardır kademeli olarak Bitcoin’e yakınlaşmasıyla doğrudan ilgili. Teknoloji devi, ilk kez 2014 yılında ürünleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayarak bir ilke imza atmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner