Yükleniyor...

Bitcoin’de Yeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Görüldü!

Son günlerde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri bir kez daha hayat belirtileri göstermeye başlamış durumda.

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi ATH

Son günlerde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri bir kez daha hayat belirtileri göstermeye başlamış durumda. Bitcoin, sadece altı ay içinde değerini üçe katladı ve bir yıldan uzun zamandır fiyatta görülmeyen yükseliş devam ediyor.

Bitcoin’deki artış yatırımcıların bir daha bu fiyatlardan Bitcoin alamayacaklarına inanmasından kaynaklanıyor. Bu da onları Bitcoin almaya itiyor. Yüksek alım baskısı ise kripto para biriminin fiyatının artmasına neden oluyor. FOMO ve kripto para piyasasındaki yükseliş hissi ile birlikte bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyelerinden (ATH) yaygın bir şekilde bahsedilir oldu.

Bitcoin’in en büyük avantajlarından biri arz miktarının oldukça düşük olması. Öncü kripto para birimi deflasyonist olarak tasarlandı ve toplam arzı 21 milyon ile sınırlandırıldı. Bu arz miktarına ulaşıldığında başka yeni Bitcoin üretilemeyecek.

Unutulan anahtarlar veya anahtarlarına başka birine devretmeden hayatını kaybeden varlık sahipleri nedeniyle Blockchain’de milyonlarca Bitcoin’in kaybolduğu yaygın olarak bilinen bir gerçek. Ki bunun en önemli örneklerinden birisi de Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto. Bitcoin’in yaratıcısının cüzdanında bulunduğu düşünülen 1 milyon 100 bin Bitcoin kullanılamaz durumda.

Böyle bir yapıdaki varlığa olan talebin artması onu şimdiye kadar yaratılmış en hızlı yükselen finansal varlıklardan biri haline getiriyor.

Yeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi

Coinmetrics.io’nun kurucu ortağı Nic Carter’a göre, cüzdanında en az 0.1 BTC tutan adres sayısı 2.5 milyonu aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Cüzdanında en az 0.1 BTC bulunan adreslerin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, insanların Bitcoin’e artık daha fazla ilgi duyduğu ve giderek daha fazla Bitcoin aldıklarını gösteriyor. Arz miktarı sınırlı olan bir varlıkta bu sayı arttıkça varlığın değeri de doğru orantılı olarak artacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner