Yükleniyor...

Çin Mahkemesi, NFT için Sanal Mülk Tanımı Yaptı

Çin'in Hangzhou kentindeki bir mahkeme, NFT ürünlerinin Çin yasalarına göre korunması gereken bir sanal mülk olduğunu belirtti.

Cin Mahkemesi NFT icin Sanal Mulk Tanimi Yapti

Çin‘in Hangzhou kentindeki bir mahkeme, NFT ürünlerinin Çin yasalarına göre korunması gereken bir sanal mülk olduğunu belirtti.

Ülkelerin kripto endüstrisine olan ilgisi günden güne artıyor. Kripto para piyasasının sancılı geçtiği günlerde, yatırım tarafından ziyade gelişim tarafına odaklandılar. Blockchain ve NFT, kurumsalların ve ülkelerin odak noktası haline geldi. Singapur ve Güney Kore, blockchain için yoğun mesai harcayan ülkelerden öne çıkanlar oldu. Ayrıca Çin, kripto madenciliği ve NFT konusunda sık sık gündeme geliyor. Son olarak, Çin‘de bir mahkeme NFT için yasalarla korunması gereken çevrimiçi sanal mülkiyet tanımı yaptı.

Çin Mahkemesi, NFT Hakkında Olumlu Adım Attı

Cin Mahkemesi NFT Hakkinda Olumlu Adim Atti

Çin‘in Hangzhou mahkemesi, NFT konusunda olumlu bir adım attı. NFT hakkında mahkeme, değer, nadirlik, kontrol edilebilirlik ve ticarete elverişlilik özelliklerine sahip olduğuna karar verdi. Ayrıca mahkeme, bu özelliklerin yasalar yoluyla korunması gerektiğinin altını çizdi.

Mahkeme, bir dava için NFT koleksiyonlarının yasal niteliklerinin teyit edilmesi gerektiğine karar verdi. Bu kararın ardından mahkeme, Çin yasalarının NFT koleksiyonları hakkında yasal nitelikleri açıkça şart koşmadığını belirtti.

Son olarak mahkeme, NFT teknolojisinin blockchain ile desteklenen benzersiz dijital varlıklar olduğunu teyit etti. Ayrıca, koleksiyonların fikri mülkiyet haklarına sahip olduğunu da dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner