Yükleniyor...

Çin Merkezli Teknoloji Şirketi, 40 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Satın Aldı

Kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesi, görünüşe göre Asya’ya da yayılıyor.

cin merkezli teknoloji sirketi 40 milyon dolar degerinde bitcoin btc ve ethereum eth satin aldi

Kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesi, görünüşe göre Asya’ya da yayılıyor.

Çin merkezli teknoloji şirketi Meitu, 7 Mart tarihli basın açıklamasına göre, nakit rezervleriyle 22.1 milyon dolar değerinde Bitcoin ve 17.9 milyon dolar değerinde ise Ethereum satın aldı. Meitu, bu tür bir hamle yapan Hong Kong borsasına kayıtlı ilk şirket olma ünvanını üstleniyor.

Bununla birlikte şirketin yönetim kurulu, kripto para birimlerine 100 milyon dolara kadar yatırım yapmayı kabul etti.

456 milyondan fazla kullanıcıya sahip fotoğraf düzenleme uygulamasının sahibi olan Meitu, blokzinciri teknolojisinin yıkıcı gücünü internet ile karşılaştırıyor. 00’li yıllardaki mobil internet ile kıyaslayarak, sektörün hala erken aşamalarında yer aldığına inanıyor.

Meitu, Blokzincirine Girmek İstiyor

Yönetim kurulu, yatırım yapılan iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un gelecekte daha fazla takdir görebileceğini düşünüyor:

“Uzun vadeli beklentilere rağmen, genel olarak kripto para birimi fiyatları hala oldukça değişken ve bu nedenle Kurul şu anda en büyük iki kripto para birimi olan Ethereum ve Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdi ve Kurul, uzun vadede hissedar değerini artırması gerektiğine inanıyor.”

Bununla birlikte, Ethereum destekli merkeziyetsiz uygulamaları (dApps) başlatarak blokzinciri endüstrisine girmek istiyor:

“Şirket şu anda, Ethereum tabanlı dApp’lerin başlatılması ve potansiyel yatırımlar için uygun denizaşırı blokzinciri tabanlı projeleri belirleme de dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, blokzinciri teknolojilerini çeşitli denizaşırı işletmelerine entegre etmenin fizibilitesini değerlendiriyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner