Yükleniyor...

Çin Polisi 4.2 Milyar Dolarlık Kripto Parayı Ele Geçirdi!

Çin polisi, PlusToken baskınından 4,2 milyar dolarlık kripto para ele geçirdi.

cin polis 4.2 milyar dolar kripto para

Çin polisi, PlusToken baskınından 4,2 milyar dolarlık kripto para ele geçirdi. Bir Çin mahkemesi, PlusToken Ponzi planı baskını sırasında polis tarafından ele geçirilen tüm kripto varlıklarının dökümünü ilk kez detaylandırdı. Ele geçirilen varlıklar bugünün fiyatlarıyla 4,2 milyar dolardan fazla değere sahip. Mahkeme, ele geçirilen kriptoların “yasalara göre işleneceğini” ve “ulusal hazineye aktarılacağını” söyledi.

Yeni bir mahkeme kararına göre, büyük PlusToken Ponzi baskını sırasında Çin polisi tarafından 4,2 milyar dolardan fazla değerde kripto varlıkları ele geçirildi. Jiangsu Yancheng Orta Halk Mahkemesi Perşembe günü kamuoyuna açıklanan kararında tüm kripto varlıklarının dökümünü ilk kez detaylandırdı.

Yedi mahkumdan toplam 194.775 BTC, 833.083 ETH, 1.4 milyon LTC, 27.6 milyon EOS, 74.167 DASH, 487 milyon XRP, 6 milyar DOGE, 79.581 BCH ve 213.724 USDT Çin kolluk kuvvetleri tarafından ele geçirildi. Bugünkü fiyatlarla bu varlıklar toplamda 4,2 milyar doları aşıyor. Kararın bir parçası olarak mahkeme, “ele geçirilen dijital para birimleri yasalara göre işlenecek ve gelir ve kazançlar ulusal hazineye iade edilecek” dedi.

image 2 735x450 1

2 Milyondan Fazla İnsan Dolandırıldı

Bununla birlikte, Yancheng Orta Halk Mahkemesi, ele geçirilen kripto paraların ne kadarının “işlendiği” veya “işleneceği” veya tam olarak hangi yöntem kullanılacağını ayrıntılı olarak ele almadı. PlusToken ceza davası ilk olarak 22 Eylül’de Çin’in Jiangsu eyaletindeki Yancheng şehrinde bir alt düzey bölge mahkemesi tarafından karara bağlanmıştı. Yerel basın, kripto para Ponzi planının arkasındaki beynin 50 milyar yuan veya 7.6 milyar dolardan fazla para karşılığında 2 milyondan fazla insanı dolandırdığını bildirdi.

Ancak, davanın birkaç hükümlü daha üst düzey bir mahkemeye temyiz başvurusunda bulunduğu için ilk kararın detayları kamuya açıklanmadı. Yancheng Orta Halk Mahkemesi, temyizleri reddetti ve 19 Kasım’daki nihai kararında bölge mahkemesinin yanında yer aldı ve ceza davasıyla ilgili ayrıntıları açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner