Yükleniyor...

Doktor Kıyamet, Yatırımcıları Bitcoin Balinaları Hakkında Uyardı!

Profesör Nouriel Roubini, Bitcoin'i (BTC) şimdiye kadarki en çok manipüle edilen varlık olarak sınıflandırdı.

dr kiyamet bitcoin balina

Profesör Nouriel Roubini, Bitcoin’i (BTC) şimdiye kadarki en çok manipüle edilen varlık olarak sınıflandırdı. Roubini bu yorumu, BTC’nin 19.400 dolardan 16.300 dolara düşmesinden sonra yaptı. Ünlü isim trader’ların balinalar tarafından aldatıldığını ve “2018’de olduğu gibi şaşkınlığa uğratıldıklarını” açıkladı Profesör Roubini’ye göre, Bitcoin’e yatırım yapmak, portföyünüzü hileli bir kumarhaneye götürmek gibidir.

Profesör Nouriel Roubini, -“Dr. Kıyamet” (Dr. Doom) olarak da bilinir- bir kez daha Bitcoin’i ‘şimdiye kadarki en manipüle edilmiş varlık’ olarak sınıflandırdı. Bitcoin ile ilgili açıklamaları, lider kripto para biriminin 48 saatten kısa bir sürede 19.400 dolardan 16.300 dolar fiyat alanına düşmesinden sonra geldi. Profesör Roubini’ye göre, trader’lar 2018’e benzer bir şekilde manipülatif balinalar tarafından bir kez daha pazara çekildi. Roubini’ye göre BTC, FOMO nedeniyle düşüş yaşadı:

“%13 düştü. Şimdiye kadarki en çok manipüle edilen varlık. Dediğim gibi yükseldikçe düşecek. Yatırımcıları 2018’de olduğu gibi sallayacak.”

“Yasadışı Kumarhane Gibi”

Profesör Nouriel Roubini, trader’ları manipülatif Bitcoin balinaları tarafından kandırılmaya karşı uyardığı on iki bölümlük bir Twitter içeriği yayınladı. Roubini, şunları söyledi:

“Bitcoin’in kurumsal veya perakende yatırımcı portföylerinde rolü yoktur. Para birimi değildir: bir hesap birimi değildir, ölçeklenebilir bir ödeme aracı değildir ve oldukça değişken bir değer deposudur. Ağır bir şekilde manipüle edildi: ABD yasa uygulayıcılarının Bitfinex soruşturmasına bakın.”

Ünlü ismin argümanının anahtarı, Bitcoin’in bir para birimi olmadığı ve Tether kullanılarak büyük ölçüde manipüle edildiği. Ayrıca, ona göre Bitcoin bir varlık değil ve sıfır gerçek değere sahip. Roubini, Bitcoin sahibi olmayı portföyü hileli yasadışı bir kumarhaneye götürmekle bir tutuyor:

“Tether, Bitcoin piyasasını manipüle etmek için kullanılır. Ve BitMex ve onun suçlu CEO’su ve çetesinin son iddianamesine bakın. Özünde bir değeri yoktur, herhangi bir varlık tarafından desteklenmez, yasal ödeme aracı değildir, vergi ödemek için kullanılamaz. Ölçeklenebilir bir ödeme aracı değildir. Muazzam miktarda enerji tükettiği ve dünyayı kirlettiği için çevre için zehirlidir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner