Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Bu Seviyenin Üzerine Çıkamazsa Yeni Bir Düşüş Olabilir

Aayush Jindal'ın teknik analizine göre, Ethereum'un (ETH) 550 dolar ve 100 saatlik SMA civarında güçlü bir dirençle karşılaşması muhtemel.

ethereum eth fiyat analizi bu seviyenin uzerine cikamazsa yeni bir dusus olabilir

Aayush Jindal’ın teknik analizine göre, Ethereum’un (ETH) 550 dolar ve 100 saatlik SMA civarında güçlü bir dirençle karşılaşması muhtemel.

  • Ethereum, 480 dolardan güçlü bir destek oluşturduktan sonra yukarı yönlü bir düzeltme başlattı.
  • Fiyat, 550 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın güçlü bir dirençle karşı karşıya.
  • Saatlik ETH/USD grafiğinde 528 dolar civarında direnç gösteren kısa vadeli bir contracting triangle formasyonu var (Kraken verilerine göre).
  • Parite, formasyon direnç bölgesini temizlerse 550 dolarlık direnci test edebilir.

ETH Engellerle Yüzleşiyor

Dün Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğer altcoinlerde keskin bir düşüş yaşandı. ETH, 550 dolarlık destek seviyesini bile kırdı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altına konumlandı.

Hatta ETH, daha fazla düşüşün kapısını araladı ve 500 doların da altına indi. Sonunda ETH, 480 dolar seviyesine yakın bir destek buldu. Ayılar 480 dolarlık desteği temizlemek için iki girişimde bulundu, ancak başarısız oldular. Fiyat, 500 dolar seviyesinin üzerinde iyi bir iyileşme dalgası başlattı.

510 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu. Ethereum, 623 dolardan 478 dolara kadar olan son düşüşün %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin bile üzerine tırmandı.

Artan yönde, 550 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında oluşan büyük bir engel var. ETH/USD paritesinin saatlik grafiğinde 528 dolara yakın direnç gösteren kısa vadeli bir contracting triangle formasyonu da var.

Formasyon direncinin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma olursa, fiyat 550 dolarlık engeli test edebilir. Bu aynı zamanda, 623 dolardan 478 dolara kadar olan son düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın. Pozitif bölgeye geri dönmek için, fiyatın 550 dolarlık direnci temizlemesi ve 100 saatlik SMA’nın üzerine çıkması gerekiyor.

Daha Fazla Kayıp Olacak mı?

Ethereum, contracting triangle direncinin veya 550 doların üzerine çıkamazsa, yeni bir düşüş olabilir. İlk destek 510 dolar seviyesine ve üçgen alt trend çizgisine yakın.

Formasyon desteğinin altındaki olumsuz bir kırılma, fiyatı 500 dolar seviyesinin altına itebilir. Ana destek 480 dolar seviyesine yakın ve bunun altında 450 dolar seviyesine düşme riski var.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş ivme kaybediyor.

Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesine yakın.

Ana Destek Seviyesi – 510 ABD doları

Ana Direnç Seviyesi – 550 ABD doları

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner