Yükleniyor...

Çin Tarafından El Konulan Bitcoin’ler Muhtemelen Satıldı

Kripto para muhabiri Colin Wu, Çin hükümetinin el koyduğu büyük miktarlarda BTC ve ETH’nin satıldığına dair verileri paylaştı

cin bitcoin satiyor

Kripto para muhabiri Colin Wu, Çin hükümetinin el koyduğu büyük miktarlarda BTC ve ETH’nin satıldığına dair verileri paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çinli kripto para muhabiri Colin Wu ve diğer birkaç uzman, Çin hükümeti tarafından PlusToken dolandırıcılığından el konulan devasa miktarlardaki Bitcoin ve Ethereum‘un fiata dönüştürüldüğüne ve Çin Merkez Bankası’na yatırıldığına inanıyor.

Ele Geçirilen Kripto Paraları Satıyor

Colin Wu, kripto para endüstrisindeki en büyük saadet zinciri olan PlusToken kripto para dolandırıcılığından son derece büyük miktarlarda Bitcoin ve Ether’e el konulmasıyla ilgili resmi belgelerin ekran görüntülerini paylaştı. Şu anda 3.213.109.000 dolar ve 423.474.300 dolara tekabül eden 190.000 BTC ve 830.000 ETH var. Muhabir belgeye göre, Çin hükümetinin bu kripto paraları sattığını ve fonları Çin Halk Bankası tarafından yönetilen Merkez Bankası’na yatırdığını söylüyor.

“BTC’ye Karşı İlk Hükümet Saldırısı”

Kripto para uzmanı David Puell, Twitter’da bu satışın geçen yıl yapıldığını söylüyor. İlk olarak olayların resmi versiyonu; yani kripto paralara sadece el konulduğu ve Çin’in ulusal hazinesinde saklandığı söylendi. Ancak uzman Puell, kripto paraların büyük olasılıkla satıldığına inanıyor. Hatta borsa ismi de veriyor: Houbi ve OKEx.

Puell, Çin hükümetini şaka yollu olarak 2019’daki en büyük Bitcoin hedge fonu olarak nitelendirdi ve eylemlerinin artık Bitcoin’e karşı ilk hükümet saldırısı olarak görülebileceğini belirtti. “Ancak başarısızlıkla sonuçlandı” dedi.

PlusToken Satışları Bitcoin’i Aşağı Çekti

David Puell’in tweetleri, topluma, el konulan Bitcoin ve Ethereum’un satılmasının kripto para piyasaları üzerinde etkisi olduğunu ve döviz kurlarını aşağı çektiğini hatırlattı.

XRPlorer CEO’su ve kurucusu Thomas Silkjær, Çin hükümeti tarafından ele geçirilen kripto paralar arasında büyük miktarlarda XRP olduğunu tweetledi. Ancak o zamandan beri çoğunun HBTC kripto borsasında satıldığını da ekledi:

“Böylece tüm XRP’leri ele geçirdiler. Ancak çoğu o zamandan beri HBTC borsası aracılığıyla satıldı. Karışık havuzda fazla bir şey kalmadı.”

 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x