Yükleniyor...

Bitcoin Boğası Pompliano 2021 İçin Çılgın Bir Tahmin Yaptı

Bitcoin boğası Anthony Pompliano, kripto para konusundaki endişelerinden bahsetti.

bitcoin bogasi 2021 bitcoi tahmini

Bitcoin boğası Anthony Pompliano, kripto para konusundaki endişelerinden bahsetti. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, 2021 Bitcoin fiyat tahminlerini ve uykusunu kaybetmesine neden olan Bitcoin risklerini paylaştı.

CNBC’de katıldığı bir röportajda Pompliano, Bitcoin ve kripto para birimlerinin genel olarak değerinin düşürülmesinin yollarını analiz etti. Pomp, endişelendiği en büyük iki şeyin koddaki hatalar ve olası bir jeopolitik saldırı olduğunu söyledi. Pompliano, şu ifadeleri kullandı:

“Kodda bir hata veya buna benzer bir şey varsa, her zaman ilk şey kendiliğinden oluşan bir yaradır. İkinci şey, birden fazla ulus devletin gerçekten agresif koordineli eylemini gördüğümüz bir tür jeopolitik risk olacaktır.”

Endişelerine rağmen Pomp, Bitcoin’in hala yükseleceğini düşündüğünü açıkça belirtiyor. Bitcoin’in fiyatının arz ve talebe göre düştüğünü ve nihayetinde gün geçtikçe daha az Bitcoin bulunduğunu ve onu isteyen daha fazla insan olduğunu söylüyor.

“Bunların gerçekleşme olasılığının çok düşük olduğunu düşünüyorum, bu nedenle kısa vadede böyle bir şey olmayacak gibi görünüyor.”

Pompliano, Pantera Capital’in, Square’in günlük yeni gelen arzın yaklaşık %40’ını satın aldığını söyleyen yeni bir çalışmasından bahsetti. Çalışmaya göre PayPal ise, henüz başlamalarına rağmen bu arzın yaklaşık %70’ini satın alıyor.

Fiyat Agresif Bir Biçimde Artacak

Pomp, 2021 yılı Bitcoin fiyatıyla alakalı düşüncelerini de paylaştı. Bitcoin boğası Pompliano, şu ifadeleri kullandı:

“Bence Wall Street’ten gelen insanların anlaması gereken anahtar nokta, çoğu Bitcoin’cinin Bitcoin’lerini satmayacağıdır. Bitcoin’in %63’ü veya daha fazlası son 12 ayda hareket etmedi. Yani gerçekten gördüğünüz şey sadece talepte bir artış. Düşük arz fiyatı yükseltiyor ve bence bu 2021’e kadar devam edecek ve fiyat buradan oldukça agresif bir şekilde artacak.”

Pomp, önümüzdeki yıl Bitcoin talebini artıracağına inandığı birkaç önemli makro faktörü listelemeye devam ediyor. Düşük faiz oranlarının ve enflasyonun 2021 boyunca, özellikle de Bitcoin’in en büyük müttefiki olacağını söylediği ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in atanmasıyla devam edeceğini tahmin ediyor.

“Janet Yellen’in Hazine Bakanı olmasına bakarsanız -daha yüksek enflasyon seviyelerine sahip çıkmasıyla ünlüdür- Federal Rezerv, sürekli bir süre için %2’nin üzerinde enflasyonu hedeflemektedir.”

Pomp’a göre bu yükseliş makro faktörleri yerinde kalırsa ve kurumsal oyuncular arzı giderek arttırırsa, Bitcoin 2021’de 100.000 doların üzerinde bir değere sahip olabilir:

“2021’in sonunda 100.000 dolarlık Bitcoin görmenin o kadar çılgınca olduğunu sanmıyorum. Ve daha büyük alıcılar gelmeye devam ederse..”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner