Yükleniyor...

Ethereum’un Bir Sonraki Rallisini Başlatabilecek 8 Faktör

DTC Capital'in başkanı Spencer Noon, Ethereum'un son rallisinin sekiz güçlü temel faktör tarafından desteklendiğini söylüyor.

ethereum un bir sonraki rallisini baslatabilecek 8 faktor

DTC Capital’in başkanı Spencer Noon, Ethereum’un son rallisinin sekiz güçlü temel faktör tarafından desteklendiğini söylüyor.

Noon, Ethereum’un yaklaşık 500.000 aktif adresinin 90 günlük hareketli ortalamasına dikkat çekiyor. ETH’de yükselişin en önemli nedeni olarak görülen bu rakam yılın başından bu yana iki katına çıktı.

Ayrıca, talebin hiç bu kadar yüksek olmadığının bir işareti olarak, ağda ödenen ücretlerin günlük 80 milyarın üzerinde olduğuna işaret ediyor.

Noon, diğer tüm blokzinciri platformlarından daha yüksek olan ödenen toplam ağ ücreti miktarının Ethereum’un dünyadaki en kullanışlı ağ olduğunu gösterdiğine inanıyor. 

Noon, platformun faydasının bir başka işareti olarak Ethereum’da milyarlarca dolar değerinde stablecoin çıkarılmasını belirtiyor.

Ek olarak, toplam 1 milyon merkeziyetsiz finans kullanıcısı ve DeFi’da kilitlenen 14 milyar dolarlık toplam değer, Ethereum’un yeni ve olgunlaşan bir finansal ekosistemin parçası olduğunu gösteriyor.

Noon ayrıca 150.000 Bitcoin’in (BTC) Ethereum tabanlı Bitcoin temsillerine dönüştürülmesinin Ethereum’un her türden varlık için bir “ekonomik boşluk” haline geldiğinin bir işareti olduğunu söylüyor.

Noon, bu yıl 86 milyar dolar hacme ulaşan merkeziyetsiz borsaların geleneksel, merkezileştirilmiş muadillerini ortadan kaldırabileceğini söylüyor.

Ethereum’un temelde sağlam olduğuna inansa da yeni ortaya çıkan bir endüstride yeni ortaya çıkan bir icat olduğu için piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto paraya gerçek bir değer atamanın zor olduğunu söylüyor.

“Artık insanların size ETH’ye nasıl değer biçeceğinizi söylediği döngüdeki noktaya ulaşıyoruz. İster eski bir metodolojiyi göz önüne alsınlar ister de otoriteye başvursunlar gerçek şu ki, kimse ona nasıl değer vereceğini gerçekten bilmiyor. Dünya daha önce ETH gibi bir varlık görmemişti.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner