Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Son Düzeltmesi Bir Boğa Formasyonu Oluşturdu

Bitcoin (BTC), 19.

bitcoin boga formasyonu olusturdu

Bitcoin (BTC), 19.500 dolar civarındaki yüksek seviyelerinden bu yana son derece güçlü bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı. Önde gelen kripto para birimi şu anda 17.000 doların hemen altında işlem görüyor ancak geçtiğimiz gün 16.200 dolara kadar geriledi. Bu 2020’de gördüğü zirveden 3.000 doların üzerinde bir düşüş yaşadığı anlamına geliyor.

Birçoğu bu düzeltmeyi iyi bir şekilde görmedi: Sadece birkaç gün önce, birçok kişi Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerlemesini bekliyordu, teknik ve temel trendlerin bir araya gelmesinden bahsediyordu. Bu ralli bir yükseliş formasyonu oluşturdu. BTC aslında son derece önemli bir makro seviyede sıçradı.

Düşüşe Rağmen Yükselen Mum

Bitcoin’in güçlü 3.000 dolarlık düzeltmesi aslında son derece önemli bir makro teknik seviyede durduruldu: 16.200 dolar. Bir trader, düşüş trendinin darbesinden sonra aşağıdaki tabloyu paylaştı ve Bitcoin’in haftalık mumunun son derece önemli makro seviyesinde sıçradığını gösterdi. Gösterdiği gibi, seviyenin önemi 2017/2018 zirvelerine kadar uzanıyor. Grafik, Bitcoin’in, %40 düzeltme yaşadığı haftadan sonra sıçrama yaşayarak 16.200 dolara yükselmesini gösteriyor.

En2zZjTXIAEeKb2

Haftalık bazda burada destek bulan Bitcoin, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını doğrulayabilir. BTC’nin, seviyeyi teknik destek olarak onaylaması için önümüzdeki iki gün boyunca 16.200 doların üzerinde işlem yapması önemlidir.

Düşüş Yaşanır mı?

Yine de Bitcoin, başka bir düşüşle daha karşılaşabilir. Kripto veri analitiği firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, geçtiğimiz günlerde balinaların borsalara normalden daha fazla miktarda BTC yatırdığını belirtti:

“BTC Balinaları borsalara para yatırıyor. Kısa vadede dump bekliyorum. Tüm Borsalar Giriş Akışı Ortalaması (144 blok MA) 2 BTC’yi vurdu. Sanırım tehlikeli bir bölgedeyiz. Balinalar borsalarda aktif olduğunda fiyat muhtemelen yatay seyredecek veya düşecek.”

Yatırımcılar bu paraları satıyor olabilir ve bu da daha fazla satışla sonuçlanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner