Yükleniyor...

Araştırmalara Göre Bitcoin (BTC) Londra’da Bulundu!

Araştırmacılar, gizemli Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto'nun Bitcoin'i (BTC) Londra'da bulmuş olabileceğini dile getiriyor.

londra bitcoin

Araştırmacılar, gizemli Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i (BTC) Londra’da bulmuş olabileceğini dile getiriyor.

Yeni araştırma, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i Londra’da inşa ettiğini gösteriyor. Chain Bulletin’ın kreatif direktörü Doncho Karaivanov’a göre, Nakamoto’nun yazı stili, aktivite modeli ve oluşum bloğunun içeriği dahil olmak üzere, Bitcoin’in Birleşik Krallık’ın başkentinde yaratılmış olabileceğine işaret eden çeşitli faktörler var.

Eski bir yazılım mühendisi olan Karaivanov, Satoshi’nin e-postalarının zamanlamasının ve erken bir BTC forumu olan Bitcointalk’taki etkinlik modelinin, içerik oluşturucunun muhtemelen Birleşik Krallık’ta, ABD’nin doğu kıyısında veya ABD’nin batı kıyısında çalıştığını gösterdiğini belirtiyor. Satoshi’nin faaliyetinin zamanlaması Japonya ve Avustralya’yı çalışmış olabileceği konumlar listesinden çıkarıyor.

Birçok İpucu Var

Bitcoin genesis bloğundaki gömülü mesajda “The Times 03/Jan/2009 Chancellor, bankalar için ikinci kurtarma paketinin eşiğinde” ifadeleri yer alıyor. Mesaj, The Times of London’ın 3 Ocak 2009 tarihli sayısında yer alan bir ön sayfa makalenin başlığı.

slide 63 1024

Karaivanov, The Times’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde sınırlı bir şekilde dağıtıldığını ve bu baskıların muhtemelen farklı manşetlere ve/veya farklı ön sayfa makalelerine sahip olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca, The Times’ın web sitesi başlığının da bu makaleninkinden farklı olduğunu dile getiriyor.

Karaivanov, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu noktada, ölçekler GMT saat dilimi lehine büyük ölçüde değişiyor ve bu Satoshi’nin İngiliz olduğuna işaret eden bir ipucu. Diğer ipuçları ise örneğin -ize yerine -ise, or yerine our yazması. Kelimeleri; analyse, organise, neighbour, colour şeklinde kullanması. Bir de “bloody” kelimesini kullanması var ki bilirsiniz bunu genellikle İngilizler kullanır. Daha spesifik olarak, sadece İngiliz olduğunu düşünmüyoruz, aynı zamanda Bitcoin üzerinde çalışırken Londra’da yaşadığını da düşünüyoruz. Yine bunar argümanımız ise The Times makalesidir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner