Yükleniyor...

Çin’in Blokzinciri Tabanlı Hizmet Ağı Polkadot’u Destekleyecek

Çin Hükümeti tarafından desteklenen Çin merkezli blokzinciri altyapı sağlayıcısı Blockchain Service Network veya BSN, ağına Polkadot, Oasis ve Bityuan gibi büyük blokzinciri protokollerini eklediğini duyurdu.

cin in blokzinciri tabanli hizmet agi polkadotu destekleyecek

Çin Hükümeti tarafından desteklenen Çin merkezli blokzinciri altyapı sağlayıcısı Blockchain Service Network veya BSN, ağına Polkadot, Oasis ve Bityuan gibi büyük blokzinciri protokollerini eklediğini duyurdu. Firma 26 Kasım’da paylaştığı bir tweette “Polkadot, Oasis ve Bityuan BSN ailesine hoş geldiniz!” ifadelerini kullandı.

Yeni entegrasyon artık Polkadot’un geliştiricilerinin çapraz zincir protokolü BSN’nin genel zincirine bağlanmasına olanak tanıyacak. Polkadot, kullanıcıların Polkadot ağındaki çok çeşitli blokzincirleriyle birlikte çalışmasına ve ayrıca her tür veri veya varlığın çapraz blokzinciri aktarımını etkinleştirmesine olanak tanır. Öte yandan Oasis, özel ve ölçeklenebilir merkezi olmayan finans araçları konusunda uzmanlaşmıştır. Çin odaklı bir halk zinciri girişimi olan Bityuan ile ilgili olarak, Red Date Technology CEO’su ve BSN Geliştirme Derneği’nin yönetici direktörü Yifan He, Bityuan çerçevesinin Çin’de popüler hale geldiğini söyledi ve şunları ekledi:

“Bityuan çerçevesi üzerine inşa edilen ticari kullanım durumlarının Çin’de son zamanlarda arttığını görüyorum. Bu entegrasyon ile birlikte, BSN’nin dünya çapındaki geliştiricileri işletme tabanlı ve ticari odaklı dApp’ler oluşturma konusunda heyecanlandıracağına inanıyorum.”

BSN, merkezi bir blokzinciri çerçevesi sağlamak için önde gelen ağları tek bir çatı altında toplamayı planlıyor. Aslında bu gelişme, BSN’nin blokzinciri ağını genişletme çabasının bir parçası. BSN, bu yılın başlarında Ethereum, Tezos, Neo, EOSIO ve IrisNet’i ağına entegre etmişti.

BSN 2019’da piyasaya sürülmesine rağmen, ağın uluslararası versiyonu blokzinciri geliştiricilerinin merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasına ve çalıştırmasına izin vermek için bu yıl Temmuz ayında başlatıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner