Yükleniyor...

Çin’den Yeni Kripto Para Uyarısı!

Çin'in doğu bölgesinde yer alan Shandong eyaletinin Weihai şehri, yatırımcıları bir kere daha uyararak ülkenin Blockchain yeniliğine destek çıkıyor olmasına rağmen kripto paralar için böyle bir desteği söz konusu olmadığı vurgulandı.

in Kripto Para

Çin’in doğu bölgesinde yer alan Shandong eyaletinin Weihai şehri, yatırımcıları bir kere daha uyararak ülkenin Blockchain yeniliğine destek çıkıyor olmasına rağmen kripto paralar için böyle bir desteği söz konusu olmadığı vurgulandı.

Weihai Yerel Finansal Denetim ve Yönetim birimi, 13 Aralık Cuma günü yaptığı açıklamada, yasa dışı kripto para alım satımı ve piyasaya sürümü nedeniyle yetkililerin hiç olmadığı kadar dikkatli olduğu belirtildi.

2017 yılından beri kripto para alım satımı yapmanın ve ICO piyasaya sürmenin yasak olduğu Çin, bizzat devlet başkanı Xi Jinping öncülüğünde bir Blockchain devrimi başlatmış durumda. Blockchain’e bu şekilde yaklaşılması kripto paralara yönelik bir tavır değişikliği olup olmadığı sorusunu akıllara getirse de Çin yönetimi buna tamamıyla karşı olunduğunu her şekilde gösteriyor.

Çin dışarısındaki bazı şirketlerin Çinli yatırımcılara kripto para fırsatları sunduğunu belirten Weihai yetkilileri, bunun da yasak olduğunun altını çizerek yasağın kapsamını net bir şekilde ortaya koymuş durumdalar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner