Yükleniyor...
Sponsored

Çin Yüksek Mahkemesi, Bitcoin’in (BTC) Ekonomik Bir Değere Sahip Olduğuna Karar Verdi

Şangay Yüksek Halk Mahkemesi, Bitcoin'in (BTC) "belirli bir ekonomik değere" sahip olduğuna ve ülke yasaları tarafından korunan sanal bir varlık olduğuna karar verdi.

cin btc

Şangay Yüksek Halk Mahkemesi, Bitcoin’in (BTC) “belirli bir ekonomik değere” sahip olduğuna ve ülke yasaları tarafından korunan sanal bir varlık olduğuna karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Verilen karar, Çin’in Bitcoin politikası göz önüne alındığında büyük önem taşıyor.

“Halk Mahkemesi, Bitcoin’in yasal konumu hakkında ortak bir görüş oluşturmuş ve onu sanal mülk olarak tanımlamıştır. Bitcoin’in belirli bir ekonomik değeri vardır ve mülkiyetin niteliklerine göre, mülkiyet hukukun üstünlüğüdür”

Mahkemenin verdiği karar, ülkenin hukuk sisteminin Bitcoin hakkında verdiği ilk karar olma özelliğini taşıyor. Çin’in yüksek halk mahkemesi, eyaletlerde yer alan en yüksek yerel mahkeme konumunda yer alıyor. Bununla birlikte diğer yüksek mahkemelerin Bitcoin konusunda benzer bir karar alıp almayacağı ise belirsiz

Kararın Etkisi

Karar hakkında yorum yapan Pekinli avukat Liu Yang, mahkemenin kararının Şangay bölgesindeki Bitcoin ile ilgili çeşitli anlaşmazlıklar için önemli bir referans noktası olacağını söyledi.

Bitcoin için verilen karar göz önüne alındığında, kripto aktörlerinin ve hükümetin karara nasıl tepki vereceği merakla bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x