Çin'de Kripto Varlıklara Olan Güven Azalıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Çin’de Kripto Varlıklara Olan Güven Azalıyor

Morning Consult tarafından yayınlanan 16 Eylül tarihli ankete göre Çin'de kripto varlıklara olan güven yalnızca bir ayda %16 oranında azalmış durumda.

cin

Morning Consult tarafından yayınlanan 16 Eylül tarihli ankete göre Çin’de kripto varlıklara olan güven yalnızca bir ayda %16 oranında azalmış durumda.

Yapılan ankete göre, yetişkinlerin sadece %26’lık kısmı kripto varlıklara güvendiğini söyledi. Temmuz ayında bu oran %45 seviyesinde yer alıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ülkedeki Bitcoin (BTC) madencilik operasyonlarının yasaklanmasının ardından, Çinliler kripto varlıklara karşı büyük bir güven kaybı yaşamış gibi görünüyor.

Çin’in madencilik operasyonlarını hedef almasının yanı sıra, bankacılık sektöründeki kripto karşıtları da kripto paralara olan güvenin azalmasına neden oldu.

ABD’de ise kriptoya olan güven yalnızca %2 oranında azalmış durumda.

Hintler Kriptoya Güveniyor

Morning Consult’un anketine dahil edilen 15 ülke arasında yer alan Hindistan, kriptoya en çok güvenen ülke konumunda. Yapılan ankete göre katılımcıların %86’sı kriptoya güveniyor. Bu yüzde hükümetin kripto politikalarıyla halk arasında tamamen bir kopukluk olduğunu ortaya koyuyor.

Kriptoya en çok güvenen ikinci ülke %69’luk oranla Brezilya, onu %65 ile Meksika takip ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Mehmet
Mehmet
2 yıl önce

Neden acaba …

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x