Yükleniyor...

Çin’de Kripto Varlıklara Olan Güven Azalıyor

Morning Consult tarafından yayınlanan 16 Eylül tarihli ankete göre Çin'de kripto varlıklara olan güven yalnızca bir ayda %16 oranında azalmış durumda.

cin

Morning Consult tarafından yayınlanan 16 Eylül tarihli ankete göre Çin’de kripto varlıklara olan güven yalnızca bir ayda %16 oranında azalmış durumda.

Yapılan ankete göre, yetişkinlerin sadece %26’lık kısmı kripto varlıklara güvendiğini söyledi. Temmuz ayında bu oran %45 seviyesinde yer alıyordu.

Ülkedeki Bitcoin (BTC) madencilik operasyonlarının yasaklanmasının ardından, Çinliler kripto varlıklara karşı büyük bir güven kaybı yaşamış gibi görünüyor.

Çin’in madencilik operasyonlarını hedef almasının yanı sıra, bankacılık sektöründeki kripto karşıtları da kripto paralara olan güvenin azalmasına neden oldu.

ABD’de ise kriptoya olan güven yalnızca %2 oranında azalmış durumda.

Hintler Kriptoya Güveniyor

Morning Consult’un anketine dahil edilen 15 ülke arasında yer alan Hindistan, kriptoya en çok güvenen ülke konumunda. Yapılan ankete göre katılımcıların %86’sı kriptoya güveniyor. Bu yüzde hükümetin kripto politikalarıyla halk arasında tamamen bir kopukluk olduğunu ortaya koyuyor.

Kriptoya en çok güvenen ikinci ülke %69’luk oranla Brezilya, onu %65 ile Meksika takip ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner